První sezonu v elitní kategorii prožívá cyklokrosař s lounskými kořeny Vojtěch Nipl. Na začátku sezony ho potrápila nemoc, neměl dobré výsledky, na domácím závodě už ale opět fanouškům ukázal, že do české špičky rozhodně patří. Majitel stříbra a bronzu z republikových šampionátů dojel v Lounech druhý za Radkem Šimůnkem. Po dojezdu byl spokojený i nespokojený, vítězství mu uniklo o pověstný vlásek.

Doma jste dojel nakonec druhý, po velkém boji. Celý závod jste udával tempo, byl na špičce, přetahoval se s Radkem Šimůnkem. Co rozhodlo?

Rozhodl nájezd do předposlední zatáčky. Snažil jsem se tam vjet první, ale souboj jsem bohužel prohrál. Radek Šimůnek si to pohlídal, byl tam první a pak už ho nešlo předjet. Tam jsem prohrál.

Stříbro z národního poháru je ale určitě povzbuzením. Je to tak? Je to zatím váš nejlepší výsledek v sezoně.

Druhé místo v Lounech, na domácí trati, v těsném a vyrovnaném závěru s Radkem Šimůnkem, pro mě je a není úspěch. Mám takové smíšené pocity. Na jedné straně jsem podal myslím velmi dobrý výkon a výsledek je krásný, ale to vítězství… Bylo na dosah, navíc proti Šimůnkovi, trochu to zamrzí. Ale jede se dál a opravdu mě těší, že mi to jelo dobře, že jsem podal takový dobrý výkon a mám na to, bojovat s nejlepšími. Forma jde nahoru.

Na začátku sezony vás potrápila nemoc. Aktuálně se ale opravdu zdá, že vaše forma už je daleko lepší. V Lounech jste to ukázal.

Je to tak, jede mi to aktuálně myslím dobře. Forma jde nahoru, mám dobrý pocit. Samozřejmě, je ještě hodně co zlepšovat, ale jde to nahoru. Když to tak půjde dál, třeba to bude nějaký zajímavý výsledek (směje se).

Blíží se Holé Vrchy, které jste už dvakrát vyhrál.

Pokusím se uspět znovu, bylo by to pěkné.

Nyní o víkendu ale nejdříve pojedete na evropském šampionátu v Holandsku. S čím budete v cíli spokojený?

Nedokáži říct. První světový pohár ve Valkenburgu se mi vůbec nepovedl. Startoval jsem zezadu, nedalo se předjíždět, nesedlo mi to. Hodně bude záležet na tom, jak odstartuji, pokud se to povede, byla by možná reálná patnáctka.

Pak přijde světový pohár v Koksijde. Asi nejtěžší trať, písčitá, v minulosti jste tam ale dokázal zajet.

Určitě se poperu o co nejlepší výsledek. Uvidíme.

Před sezonou jste říkal, že vaším cílem je v některém ze závodů světového poháru, když se všechno sejde, zdraví, forma, alespoň nakouknout do první desítky ve světovém poháru. Už máte několik závodů s absolutní špičkou odjetých, platí to?

Ano, je to dál můj cíl a sen pro tuto sezonu. Chtěl bych v některém ze závodů svěťáku do desítky nakouknout. Myslím, že na to mám, musí ale všechno vyjít.

Děkuji za rozhovor.