Světovou jedenadvacítku ve třech setech, osmnáctku ve dvou a drtivě. Lounská rodačka Karolína Plíšková řádí na Elite Trophy v čínském Ču-chaji, na turnaji pro hráčky druhé světové desítky. S přehledem postoupila ze skupiny, teď bude bojovat o finále, těší se už také na finále Fed cupu.

Plíšková ovládla skupinu v Ču-chaji suverénně. Nejprve si poradila s Jelenou Jankovičovou, světovou jedenadvacítkou ve třech setech – 6:4, 3:6 a 6:2. Poté rozdrtila i osmnáctku na žebříčku Italku Saru Erraniovou 6:0 a 6:3.

Agresivní hra, skvělé podání - zbraně Plíškové

Česká třiadvacetiletá tenistka opět předváděla svůj tradiční tenis. Skvělé podání a agresivní hra, to jsou zbraně, které ji zdobí. „Jsem šťastná, jak jsem hrála. Od prvního do posledního bodu to byl dobrý zápas. Na konci to bylo trochu divoké, ale ona neměla co ztratit a začala hrát agresivněji. Jsem ráda, že jsem v závěru udržela servis a dohrála zápas takhle," řekla médiím po vítězství nad Erraniovou Plíšková.

Proti Erraniové, se kterou byla hotová po jedeašedesáti minutách, si připsala lounská rodačka, nyní třináctá hráčka světa, devět es. Poskočila tak opět v žebříčku nejlépe podávajících tenistek na okruhu WTA. Už loni o tento titul soupeřila se Serenou Williamsovou, nakonec sice prohrála, ale byla druhá na světě v počtu nastřílených es.

Lounská rodačka vede v počtu nechytatelných podání

Letos má zatím Plíšková na kontě 504 nechytatelných podání a těsně se před Williamsovou dostala. Souboj to bude těsný, uvidíme, která z tenistek se v této „doplňkové disciplíně" bude radovat.

Aktuálně třetí nejlepší tenistka Česka až do poslední chvíle také bojovala o Turnaj mistryň, pro nejlepších osm hráček sezony, kam se ale těsně nedostala. Lucie Šafářová tam skončila ve skupině, Petra Kvitová dokonce až ve finále. Plíšková nakonec zamířila na Elite Trophy, pro hráčky druhé světové desítky, a teď bude bojovat o vítězství.

V semifinále narazí na Elinu Svitolinovou. Ruska je v žebříčku na dvacáté pozici. Palce drží Plíškové v boji o finále na prestižní Elite Trophy v Číně také její parťačky z reprezentace. „Zdravíme Káju do Číny. Má povoleno tam pobýt co nejdéle a do Prahy na finále přijet i později," vzkázaly jí přes Facebook.

Blíží se finále Fed cupu

Lounská rodačka je totiž také v nominaci trenéra Pály na finále Fed cupu, které se bude hrát za týden v Praze. Karolína Plíšková okusila atmosféru fedcupového finále už vloni, nakonec si ale nezahrála. Co letos? Uvidíme. České tenistky si to o triumf rozdají s Ruskem.

Plíšková zažívá letos další skvělou sezonu. Nejlépe byla sedmá na světě, aktuálně je třináctá. V této sezony byla ve finále turnajů WTA pětkrát, jeden titul vyhrála. Z vítězství se radovala v Praze, ve finále byla ve Stanfordu, v Birminghamu, Sydney a Dubaji. Přidala i další semifinále. Trochu zklamaná naopak může být z vystoupení na grandslamech, do třetího kola došla jen na Australian Open, na zbylých třech se loučila až ve druhém či prvním kole.

Celkem už třiadvacetiletá Karolína Plíšková v kariéře zvítězila na čtyřech turnajích WTA. Letos v Praze, loni v Soulu a Linci, v roce 2013 vyhrála v Kuala Lumpuru.