Také Žatec už má svůj městský běh. A dokonce adventní. Obrovský zájem sportovců a fanoušků o první ročník Adventního běhu v Žatci zaznamenali pořadatelé. Přihlásilo se 250 běžců, další museli pořadatelé z kapacitních důvodů odmítat.

V neděli večer se běhalo na žateckém náměstí, ale také v okolních historických uličkách. Děti běžely 400 metrů, zazávodili si i žáci a dorostenci, na ženy čekala trať dlouhá 4,4 kilometru, na muže 6,6 kilometru.

Běžci dorazili i ze vzdálených míst

Na běh historickým centrem vyrazily stovky běžců, přihlásilo se jich 250. A atleti dorazili z celé republiky, ve výsledkové listině jsou zapsáni běžci z Karlových Varů, Litvínova, Klášterce nad Ohří, Mostu nebo Chomutova. A samozřejmě dorazili sportovci také z blízkého okolí, z Podbořanska, Loun nebo Postoloprt.

Mezi žáky byl nejrychlejší Miroslav Vdovjak z Karlových Varů, ze stejného oddílu byla také nejlepší žačka Tereza Košíková. Kategorii dorostenek ovládla Eliška Korbášová z ASK Elna Počerady, prvním dorostencem v cíli byl David Vondrášek z Karlových Varů.

V kategorii ženy A, které běžely 4 400 metrů, doběhla první Lucie Kloudová ze Žatce v čase 20:26. Ještě rychlejší ale byla Gabriela Korbášová (ASK Elna Počerady) z kategorie žen B (starší), která trať zvládla za 19:16.

Nejrychlejším mužem byl Jaroslav Luč

Mezi muži A, kteří museli uběhnout 6 600 metrů ulicemi Žatce, zvítězil domácí Jaroslav Luč v čase 22:56. V kategorii muži B protnul první cílovou pásku Martin Šindelář v čase 25:37.

Na účastníky čekaly hodnotné ceny, ale také originální medaile s tématikou chmele a Žatce. Běh centrem Žatce sklidil úspěch také u přihlížejících fanoušků, a tak už nyní pořadatelé plánují další ročník. Podle jejich reakcí se běžci i sportovní fanoušci mohou už na druhý ročník těšit.