Zajímavé zpestření závěru sezony a roku absolvuje letos Karolína Plíšková. Aktuálně jedenáctá tenistka světa byla pozvána na exhibiční týmovou ligu v Asii, kde nastupuje společně s nejlepšími hráči světa k týmovým duelům.

Lounská rodačka byla zařazena do týmu Singapore Slammers, v jehož řadách září například Stan Wawrinka, Andy Murray nebo Carlos Moya. Exhibiční soutěž probíhá v Asii od začátku prosince až do 20. prosince. Do týmové ligy je zařazeno pět týmů, ve kterých nastupují světové hvězdy.

Exhibiční liga

Hraje se vždy na pět zápasů, každý ale jen na jeden set. Sety se pak sčítají a vyhrává tým, který uhrál více gamů. Není tedy nouze o výsledky jako 26:20 a podobně.

Na International Premier Tennis League nechybí Nadal, Federer, Berdych, z žen září jména Šarapovové, Radwaňské, Benčičivé, Ivanovičové nebo světové jedničky Sereny Williamsové.

A právě skalp světové jedničky získala v Asii Karolína Plíšková.

Výhra nad Serenou Williamsovou

Třiadvacetiletá Plíšková nastoupila proti Sereně Williamsové teprve podruhé v kariéře, při premiéře s ní prohrála ve finále turnaje ve Stanfordu. Lounská rodačka v duelu se světovou jedničkou ale tentokrát působila velmi dobře, předváděla svůj útočný tenis. Williamsové nadělila šest es a po třiceti minutách se radovala z výhry 6:4.

Jejímu týmu to nakonec pomohlo k prvnímu vítězství, celek Singapore Slammers porazil Philippine Mavericks 26:24.

Den předtím Plíšková nastoupila ke smíšené čtyřhře, kde s Marcelem Melem nestačili na výhru, první kolo prohrál i celý tým Singapore Slammers.

Plíšková v Asii zakončuje velmi úspěšnou sezonu v které nakoukla i mezi nejlepších deset tenistek světa, byla sedmá. Vyhrála turnaj v Praze.