Ani čtvrté zastavení světového poháru cyklokrosařů nevykouzlilo úsměv na tvářích lounských závodníků. Mikulášková dojela v belgickém Namuru šestatřicátá, Nipl až dvaačtyřicátý.

Dvaadvacetiletá Martina Mikulášková vyrážela v Namuru až ze třetí řady. Start jí ale bohužel opět nevyšel a do terénu vjížděla až na pětadvacáté pozici. Navíc po pár zatáčkách před ní jedna soupeřka šla z zemi, nebylo kudy ji objet, lounská cyklokrosařka musela zabrzdit a propadla se na 30. pozici.

V dalším průběhu na velmi těžké technické trati už se Mikulášková nedokázala prosadit výš. Na blátě, kdy kolo v jednom úseku sloužilo i jako koloběžka, naopak nakonec ještě spadla o pár míst dolů a dokončila závod až na 36. pozici. Na vítěznou Nikki Harrisovou ztratila přes pět minut.

Mikulášková věří, že půjde nahoru

Pro Mikuláškovou, která se v letošní sezoně hodně trápí, od jejího startu dohání velké tréninkové manko, je šestatřicáté místo z Namuru nejhorší v tomto ročníku světového poháru. V Koksijde dojela sedmnáctá, ve Valkenburgu dvaatřicátá. Přitom v loňském roce dojížděla v první desítce. Na mistrovství Evropy byla v cíli desátá. Nedaří se ji zatím podle představ ani na domácích okruzích, loni touto dobou měla na kontě deset výher, letos jedinou.

Nejhorší výsledek sezony zajel v Namuru i Vojtěch Nipl, další cyklokrosař s lounskými kořeny. Mezi muži, narozdíl od Mikuláškové, začal dobře. Odstartoval sice ze zadních řad, dokázal se ale prosadit až ke dvacátému, pětadvacátému mís­tu.

Jako na houpačce

Pak jeho jízda byla jako na houpačce. Chvilku dole, chvilku nahoře. Ještě do konce prvního kola se propadl za třicátou pozici, ve druhém ale cílem opět projížděl kolem pětadvacítky. Pak ale začal klesat. Nakonec dokončil závod v Namuru až na dvaačtyřicáté pozici, vítězný Matieu Van Der Poel mu nadělil kolo.

Také Nipl zatím není se svou premiérovou sezonou v kategorii elite spokojený. Ve Valkenburgu dojel na 38. pozici, Koksijde nedokončil. Na Evropě byl v cíli na třiadvacátém místě. V domácím poháru zatím dojel třikrát druhý, na vítězství prozatím čeká.

Lounské cyklokrosaře nyní čeká tradiční vánoční turné v Belgii a Holandsku, další světový pohár se jede 26. prosince v Zolderu. Světový šampionát se bude konat na stejném místě v závěru ledna.