Zeptali jsme se za vás žatecké plavkyně Lucie Svěcené na pocity a zážitky z její první olympiády.

Zdravím z Ria :)
Byla jsem se podívat v Českém domě, je to v centru města. Český dům vlastně slouží k tomu, aby se místní lidé podívali, jak v ČR žijeme, jaké jsou naše úspěchy, výrobky a podobně. Navíc tam chodí na báječné české pivo, a také slouží jako fanzóna, kde se podporují naši sportovci. Vždy když se podaří nějaký úspěch, například bronz Jirky Prskavce, oslavuje se to právě v Českém domě, kde se sejdou novináři, spoustu fanoušků a většinou i několik sportovců.

Celkově se mi tam hodně líbilo, cítila jsem se tam chvilku zase jako doma. V televizi jsem zatím během volna sledovala několik sportů, například vodní slalom, beachvolejbal, a taky gymnastiku. Z českých sportovců jsem potkala hned první den cyklisty v jídelně, pak také tenistky Kvitovou, Strýcovou a Šafářovou a už přiletěli i atleti, takže jsem potkala i Pavla Masláka.

Ve středu tady byla hrozná zima kolem, patnácti stupňů a déšť, trochu jsme tu mrzli. Tak snad už bude lépe.

V jídelně si dávám většinou evropská jídla, protože jsem si jednou dala nějaké čínské nudle a málem jsem to „nepřežila", jak mě pálila pusa :). Můj režim je teď hodně přizpůsobený plaveckému programu. Vstávám kolem deváté hodiny, pak jdu na snídani a v jedenáct odjíždím na trénink, který mám zhruba do jedné, pak se vždy přesouvám na tribunu, kde fandím dalším sportovcům. Program končí většinou ve tři hodiny, pak teprve ve čtyři máme oběd. V devět večer vyrážíme zpět na bazén a sledujeme finálové závody, finále Michaela Phelpse na 200 metrů motýl, když vyhrál o pár setinek, bylo pro mne zatím největším a nejlepším zážitkem z olympiády. No a večeříme až kolem jedné hodiny ráno, pak zase hurá do postele a takhle pořád dokola.

Teď už se chystám na štafetu, tak držte palce. Mějte se pěkně Lůca :)
(blog Lucie Svěcené)