Zeptali jsme se za vás žatecké plavkyně Lucie Svěcené na pocity a zážitky z její první olympiády.

Ahoj z olympiády :)

No co říct k mému druhému startu. Snažila jsem se, bohužel se nám ve štafetě nepovedly předávky a byly jsme diskvalifikované.

V závěrečných dnech jsem si tak chtěla alespoň trochu spravit náladu. Ještě večer po štafetě jsme se šli podívat na atletiku, kde byly rozběhy čtyřstovky s Pavlem Maslákem, a také závěr soutěže sedmibojařek. Další den dopoledne jsme vyrazili na pláž, kde jsme po nápadu jednoho z novinářů natáčeli takovou českou Pobřežní hlídku. Bylo to moc fajn, zrovna vyšlo hezké počasí a pomohlo nám to trochu se odreagovat.

Odpoledne jsme strávili na tenise, protože Péťa Kvitová hrála o bronz, a tak jsme ji chtěli povzbudit. Na centr kurtu jsme pak navštívili zápas Rafaela Nadala s Argentincem Del Potrem. Byl to vůbec úspěšný den pro český sport, takže jsme se večer vypravili do Českého domu na oslavu bronzových medailí. Byla tam skvělá atmosféra, kterou jsme si všichni společně užili.

Další den jsem se chtěla podívat na sochu Krista v Riu, ale bohužel, po dlouhém čekání, jsem se nakonec nedostala do autobusu. Takže jsem ji nakonec viděla jen z letadla. To mě trochu mrzí.
I tak ale byly závěrečné dny v Riu opravdu hezkým začátkem mých čtrnáctidenních prázdnin. A pak hurá do další sezony s vrcholem na světovém šampionátu v Kanadě v krátkém bazénu.

Mějte se fajn Lůca

(blog Lucie Svěcené)