Světová pětka a loňská finalistka US Open ve čtvrtfinále nedala domácí Darii Gavrilovové (29. tenistka světa) příliš šancí. Přehrála ji ve dvou setech – 6:3 a 6:3.

„Přivezla jsem si sem velké sebevědomí díky titulu v Brisbane, cítím se skvěle a už jsem tady vyhrála další čtyři zápasy. Jsem nadšená ze svého prvního čtvrtfinále tady," řekla Plíšková.

Rodačka z Loun v duelu s Gavrilovovou dominovala, v prvním setu prohrála své podání až za stavu 5:2, v klidu si ho pak ale vzala zpět a vyhrála 6:3. Následně ve druhé sadě sice prohrávala 0:1, když hned v úvodu ztratila servis, pak ale vyhrála čtyři hry v řadě. Také druhý set nakonec vyhrála 6:3, pomohlo i dvanáct es.

Změna na grandslamech

Dosud bylo v Melbourne pro čtyřiadvacetiletou Češku maximem třetí kolo, dlouho měla na největších turnajích sezony problémy se výrazněji prosadit. Po loňském skvělém tažení v New Yorku se ale její hra na grandslamech výrazně zlepšila. A potvrzuje to i nyní v Melbourne. „Jsem na grandslamech v lepším rozpoložení než dříve," věří ve vlastní síly česká jednička.

Nervy z oceli ukázala Karolína Plíšková ve třetím kole. Proti Jeleně Ostapenkové z Lotyšska (38. na žebříčku) prohrála první sadu 4:6, ve druhé ale soupřku jasně přehrála a vyhrála 6:0. Jenže…

Práskla raketou o zem

V rozhodující třetí sadě hned v úvodu ztratila dvakrát své podání a prohrávala už 2:5. Naštvaně práskla raketou o zem, rozbila ji a byla napomínána. Pak ale opět ukázala svou sílu, „vzala" si čtyři hry v řadě a následně celý set v poměru 10:8. V utkání ukázala i devaenáct es.

Naopak první dvě kola zvládla lounská rodačka, vítězka už sedmi turnajů WTA, na jedničku s hvězdičkou, rychle a bez problémů. Rusce Blinkovové i Španělce Sorribesové nadělila „kanára", celkem už má v Austrálii jedna z favoritek na svém kontě tři.