Z šesti předchozích vzájemných duelů byla Karolína Plíšková pětkrát v roli vítězky. V Římě se jí navíc dařilo. Byla favoritkou… Jenže Ukrajinka Svitolinová má letos také skvělé výsledky a na antuce v italské metropoli rodačku z Loun zaskočila. Česká jednička tak prozatím musí odložit atak na post světové tenisové dvojky.

Po zaváháních v Praze a Madridu se lounská ranařka rozjížděla v Římě výborně. Nejprve vyprovodila bleskově 6:1 a 6:1 z kurtu Davisovou z USA, poté si poradila vcelku v pohodě i se Švýcarkou Bacsinskou 6:1 a 7:5. Stačilo už „jen" jednou vyhrát ve čtvrtfinále a post světové dvojky by byl Plíškové. Ale…

Neoblíbená antuka

Na neoblíbené antuce louská rodačka podlehla Svitolinové 2:6 a 6:7. „Začala opravdu dobře, až mě to překvapilo. První set jsem zaslouženě prohrála," zhodnotila Plíšková duel pro svůj web. Světová trojka rychle prohrávala 0:4, po půl hodině byla první sada minulostí.

Ve druhém se lounská rodačka zlepšila, za stavu 5:4 dokonce podávala na vítězství, i v tiebreaku měla tři setboly. Jenže, nedařilo se. Plíškovou nepodržela její tradiční zbraň – podání, a také soupeřka odvracela jeden brejkbol za druhým. „Jsem zklamaná, druhý set jsem měla na dosah. Štve mě to, nechala jsem tam všechno. Potřebovala jsem i trochu štěstí, to mi dneska nepřálo," byla po utkání smutná pětadvacetiletá tenistka.

Zradil servis, Svitolinová se skvěle bránila

Útok na post světové dvojky tak zatím loňská finalistka US Open musela odložit. Naopak ji, pokud uspěje v Římě, může ji na čtvrtou pozici odsunout Halepová. Ale lounská rodačka chce dál útočit. Třeba už na Rolland Garros. A když ne tam, tak později na turnajích s tvrdými a rychlými povrchy.

Nyní ji čeká na antuce ještě Paříž. Zatím letos na antuce čtyři zápasy vyhrála, čtyři prohrála. Oproti její skvělé bilanci na rychlých površích nepříliš dobré vyhlídky. „Výkony v Římě mi dodaly sebevědomí, pokusím se na ně navázat i v Paříži. Dokázala jsem si, že i na antuce můžu hrát nebezpečný tenis," řekla ale odhodlaně pro svůj web.

Karolína Plíšková, vítězka zatím osmi titulů WTA ve dvouhře, už letos triumfovala v Dauhá a Brisbane.