Chtěla útočit na svá osobní maxima, fanoušci by ji rádi viděli alespoň v semifinále. Po skvělém začátku roku ale před vrcholem sezony, před světovým šampionátem v Maďarsku, pořádně potrápila Lucii Svěcenou únava. Nejlepší časy tak nakonec neatakovala, i přes potíže ale zaplavala v Budapešti v obrovské konkurenci svá nejlepší umístění na dlouhém bazénu na MS, navíc pomohla štafetě k 9. místu.

Česká ženská polohová štafeta (4 x 100 m) zaplavala v Budapešti nový národní rekord a patřila jí devátá pozice. Svěcená tradičně na motýlkářském úseku dohmátla v čase 59.1. „Pro mě skvělé zakončení šampionátu,“ komentovala výsledek mladá žatecká plavkyně.

Předtím nastoupila loni osmá na ME, 27. na olympiádě a 12. na MS v krátkém bazénu, k motýlkářské padesátce. V Maďarsku na dlouhé bazénu dohmátla v čase 26.90 na 28. pozici. „Jsem strašně šťastná, že se mi podařilo pokořit hranici dvaceti sedmi vteřin. Naposledy se mi to podařilo v dubnu na závodech v Norsku. Takže je vidět, že za těch čtrnáct dní se přeci jenom něco stihlo,“ řekla Lucie Svěcená po závodě.

Narážela tak na problémy, které jí postihly v poslední části přípravy. Několik týdnů ji totiž v přípravě trápila velká únava.

„Ano, únava mě stále sužuje. Důsledkem toho jsem nejspíš také nemohla útočit na lepší čas. Navíc mám teď nějaké problémy s bedry. Jsou namožené a při motýlu jsou bohužel hodně potřeba,“ uvedla po úvodní motýlkářské stovce v Budapešti.

Tam byla na 26. místě. „Je to zatím mé nejlepší umístění na mistrovství světa v dlouhém bazénu. Takže fajn,“ hodnotila po závodu pozitivně svůj první start na světovém šampionátu v Maďarsku.

Jenže čas 1:00,34 byl pro ni trochu zklamáním. Vždyť její osobní rekord má hodnotu 58.54, dost za ním tedy zaostala. „Čas bohužel nevyšel tak, jak jsem chtěla,“ přiznala nejlepší česká motýlkářka.