Kromě tří medailí Lucie Svěcené, zlaté, stříbrné a bronzové, vybojovali i další žatečtí plavci na republikovém šampionátu dospělých a dorostu řadu úspěchů. Urban byl od medaile kousek, Hnízdilová byla třetí na znakařské dvoustovce.

David Urban mezi dospělými dohmátl v sezoně, kdy se musel více soustředit na studium, čtvrtý na 50 metrů volným způsobem, na kraulařské stovce pak byl šestý.

Mezi dorostenci se nejvíce dařilo Marii Hnízdilové. Na znakařské dvoustovce vybojovala bronz, na stovce sedmé místo a na pětistovce, také znak, šestou příčku. Hnízdilová se ale kvalifikovala i mezi dospělé, a tam „dokráčela“ do finále na 200 m znak, byla sedmá. Přidala ještě deváté místo na 100 m znak.

Mezi dorostenci Filip Mach doplaval dvakrát do finále. Na 50 m prsa byl sedmý, na prsařské stovce osmý a na 200 m prsa devátý. I on se ukázal mezi dospělými. Došel do semifinále, kde na 100 m prsa obsadil 19. místo.

Žákyně Bešíková mezi dospělými

Jakub Dvořák, mezi dorostenci, zůstal těsně za finále. Dohmátl devátý na 50 m prsa a 11. na 50 m motýlek. Mezi dospělými byl nejlépe 27., Světlana Vavriková dohmátla na 28. pozici. Mezi dorostenci se Vavrikové dařilo lépe, byla 10. na trati 50 m znak.

Zajímavostí a velkým úspěchem pro žatecké Jazzmany je také kvalifikace Lenky Bešíkové, věkem žákyně, na MČR dospělých. Na trati 50 m znak tam došla do semifinále a obsadila 19. pozici.

Na závěr připomeňme ještě bilanci Lucie Svěcené na šampionátu v Praze. Zlato má z motýlkářské stovky, stříbro z padesátky a bronz z padesátky znak.