Královnou českých dráhařek se v Prostějově stala blšanská Lucie Hochmann. Ve vytrvalostních disciplínách ovládla čtyři disciplíny, na krk si tak pověsila čtyři zlaté medaile.

„Jsem maximálně spokojená. Dařilo se mě i celé naší Dukle,“ radovala se po návratu z Prostějova.

Na tamní dráze se radovala ze zlata ve scratchi, bodovacím závodě, stíhacím závodě a „stíhačce“ družstev. „Ve stíhačce se mi jelo dobře, i dobrý čas jsem zajela. Bodovačka byla taková zvláštní, holky moc nejely, a já ujížděla jedno kolo za druhým. Zadařio se i ve schratchi.“ hodnotila mnohonásobná mistryně republiky, která je společně s Jarmilou Machačovou hvězdou české ženské dráhy.

Dařilo se i na silnici

Nyní si majitelka mnoha medailí z MS i ME juniorů a jezdkyň do 23 let, odjela užívat zaslouženou dovolenou. Předtím se jí dařilo na dráze v Itálii. Na prestižních mítincích ve Fiorenzuole a v Turíně vybojovala tři medailová umístění. Druhá byla například společně s Machačovou v souboji dvojic, v madisonu, na který se chtějí do budoucna soustředit s výhledem na olympiádu.

Ta minulá v Riu totiž Hochmann jen o pár příček v žebříčku unikla.

Ještě před Itálií zazářila Lucie Hochmann také na silnici. V časovce, kde tradičně sbírá medaile, sice do cíle dojela čtvrtá, překvapila ale v hromadném závodě. Dojela tam těsně stříbrná. „Je to parádní úspěch a výsledek. Jen mě trochu mrzí, že to zlato bylo tak blízko. Bylo to opravdu o kousek,“ hodnotila druhou pozici za Nikolou Noskovou.

Vrcholy sezony ale čekají na blšanskou dráhařku hlavně na podzim. Chce se nachystat na evropský šampionát, loni tam zářila, byla čtvrtá a přidala ještě další dva výsledky v první desítce. „Ano, na podzim mě čeká evropský šampionát, a také pojedu světové poháry,“ dodala pro Deník Lucie Hochmann