Prvním kolem projela „jako nůž máslem“. Očekávalo se, že ani druhé kolo grandslamu v New Yorku Karolíně Plíškové nepřichystá výraznější potíže. Ale proti domácí kvalifikantce Nicole Gibbsové „škobrtla“, musela duel otáčet, nakonec ale světová jednička slavila výhru (2:6, 6:3 a 6:4). A dál může snít sen o výhře na US Open, o zisku prvního grandslamu.

Když spolu česká tenistka a až 127. hráčka světa Gibbsová hrály naposledy, zvítězila světová jednička 6:0 a 6:0. I tentokrát, ve druhém kole US Open, se tak očekával lehký duel. Zvlášť poté, co si lounská rodačka lehce v prvním zápase poradila s Polkou Linettovou 6:2 a 6:1.

Ale… Gibbsová „kousala“.

„Začala jsem moc pasivně a tím, jak do mě šla, jsem se nedostala do klidu. Navíc jsem byla celkem vystresovaná, v takovém stavu nejde hrát nejlepší tenis. Proto tam byly i takové chyby. Já hru zpomalila, ona se toho chytla a hrála výborně. Soupeřka navíc přišla s fakt dobrým tenisem. Nebyl to tak lehký mač, jak jsem čekala,“ hodnotila po utkání Karolína Plíšková.

Tlak na světovou jedničku

„Necítila jsem se kvůli nervům na kurtu dobře, což bylo myslím vidět, ale věřila jsem, že přijdou šance. Přišly, využila jsem je a stačilo to,“ byla ráda vítězka devíti turnajů WTA.

Pětadvacetiletá Česká se v prvním setu trápila. Nepodržela ji ani její tradiční zbraň – podání. Ztratila hned v úvodu své dvě podání, srážely ji navíc nevynucené chyby. Gibbsová hrála svůj životní tenis. První sadu Plíšková ztratila v poměru 2:6. „Díkybohu hrajeme na dva vítězné sety, a abych zkazila dva, to už by muselo být opravdu hodně špatné. Věřila jsem, že i když se první set nepovedl, tak to dám,“ usmívala se už po utkání.

Přiznala, že ji hodně svazuje nervozita. Přitom lounská rodačka je známá svou psychickou odolností. Ale na světovou jedničku je enormní tlak, navíc hodně favoritek už na US Open vypadlo a Plíšková je stále blíže splnění svého snu. „Chci vyhrát grandslam,“ tvrdí dlouhodobě. Nyní, na oblíbeném povrchu má největší šanci. Loni v New Yorku prošla do finále, byla pár míčků od výhry. Tam nastartovala svou cestu až na světový trůn.

Před druhou sadou se Plíšková uklidnila, odskočila si a konečně začala hrát svůj tenis. Po vítězství v sadě 6:3 tak vybojovala rozhodující třetí set.
V něm rodačce z Loun opět začal jít její skvělý servis. V utkání zahrála 11 es. A když pak sebrala Gibbsové podání čistou hrou, bylo rozhodnuto. Karolína Plíšková mohla slavit výhru 6:4.

Skvělý obrat

„Vím, že tohle jsou holky, které bych měla porazit, když budu hrát jen trochu solidně. Tím, že v tréninku hraji dobře, od sebe čekám skvělý tenis. Pak jsem nejistá, když nepřijde,“ uvedla pro novináře Plíšková.

„Nezvládla jsem to v hlavě. Asi jsem si na sebe naložila zbytečně moc tlaku. Tolik bych chtěla uspět, zvlášť po loňsku, kdy jsem tu byla ve finále,“ doufá Plíšková, že se s tlakem pro příště lépe vyrovná.

„Mám šanci uspět. Neříkám rovnou vyhrát grandslam, ale jít daleko určitě můžu,“ doufá. Alespoň v koutku duše ale jistě věří, že na grandslam dosáhne.
V dalším kole vyzve Číňanku Čang Šuaj, proti které dosud vyhrála všechny čtyři vzájemné zápasy.

Karolína Plíšková tak dál může snít svůj sen o výhře na US Open. Dva kroky již zvládla, zbývá pět…