V Polsku šestnáctá, na Evropě jedenáctá, v Anglii v madisonu nedojela, ve scratchi byla třináctá, Kanadu vynechala kvůli zdravotním problémům. Rozpačité jsou dojmy Lucie Hochmann z letošní sezony ve světovém poháru. Nyní ji navíc trápí zdraví. Zůstává ale optimistkou a hledí už k příštímu roku, chce znovu do špičky. I kvůli olympiádě v Tokiu 2020. Hry pod pěti kruhy jsou dál velkým snem blšanské cyklistky.

„Jsem se svěťáky nespokojená. Udělala jsem chybu v trénincích. Na jaře a v létě se mi dost dařilo, pak jsem ale měla volno a nějak se to pokazilo,“ hodnotí podzimní část sezony, kde se soustředila na světové poháry, Lucie Hochmann.

Pozitivní myšlení

„Ale koukám na to pozitivně. Jednou jste dole, jindy nahoře. Chci se s tím zase poprat a zabojovat,“ pokračuje optimisticky blšanská dráhařka. Přiznává, že světové poháry neustále zrychlují.

V polském Pruszkowě jela madison, závod dvojic, s mladičkou Emou Kaňkovskou. Dojely šestnácté. Poté v anglickém Manchesteru se zkušenou Jarmilou Machačovou nedojely. Ve scratchi tam byla třináctá. Zatím poslední světový pohár v Kanadě pak Lucie Hochmann vynechala. Potrápila ji žilní trombóza a musela na operaci. Zpět na kolo by se měla dostat za pár týdnů.

Nepojede tak na světový pohár do Chile, ten ale stejně neměla v plánu. Otazník zatím visí nad běloruským Minskem.

Sen o olympiádě

Letos se Hochmann opět stala několikanásobnou republikovou šampionkou. Kralovala stíhacímu závodu jednotlivců i družstev, scratchi a bodovacímu závodu. Naopak se jí pak ale nedařilo podle představ na ME, kde nebyla v ideální formě a měla během něj i zdravotní problémy, trápila ji nevolnost a nachlazení. Dojela dvakrát na 11. pozici a jednou na 16. místě. Loni přitom dokázala na ME být čtvrtá a další výsledky měla v top ten.

V příštím roce se chce Lucie Hochmann opět soustředit na madison, který by měl být zařazen na olympiádu, příští sezonu už začne kvalifikace. A olympiáda je jejím hlavním cílem. Blšanská cyklistka, držitelka řady medailí z ME a MS juniorů a v kategorii do 23 let, také vyrazí na světový i evropský šampionát.