Rozkoukávání v prvním kole, smršť v tom druhém, české derby ve třetím. Takový je zatím program světové šestky Karolíny Plíškové na prvním australském grandslamu sezony. Ve druhém kole neměla žádný problém se sedmdesátou tenistkou světa Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiovou.

Lounská rodačka Plíšková vyřadila ve druhém kole Brazilku po bleskové výhře 6:1 a 6:1, pomohla si i pěti esy. „Hned po zápase jsem se podívala na hodiny. Čtyřicet čtyři minut? To je hodně dobré,“ pochvalovala si pro média hned po duelu česká jednička téměř rekordní čas duelu.

Podmínky v Melbourne přitom rozhodně nebyly ideální. Teploty „olizovaly“ čtyřicítky ve stínu. Plíšková ale nepovolila Brazilce žádné „nadechnutí“. Pětkrát sebrala Haddadové Maiové podání, svůj servis neztratila pětadvacetiletá Čečka ani jednou. „Nedala jsem jí šanci se chytit. Takhle bezproblémový zápas jsem dlouho neměla,“ řekla po zápase.

České derby

„Cítila jsem se velmi dobře, o poznání lépe než v prvním kole. Podmínky nebyly optimální, bylo horko, jsem ráda, že jsem na kurtu nebyla zbytečně dlouho,“ pokračovala a byla ráda za ušetřené síly. V prvním kole Karolína Plíšková porazila osmdesátou hráčku světa Veroniku Capedeovou. Češka střídala v zápase výborné momenty s těmi slabšími, nakonec vyhrála poměrně lehce 6:3 a 6:4.

Nyní čeká na lounskou rodačku, která chce na rychlém australském povrchu útočit na vítězství v grandslamu, české derby. Ve třetím kole totiž narazí na krajanku Lucii Šafářovou. „Bude to těžký zápas,“ ví Plíšková, vítězka už devíti turnajů WTA, bývalá světová jednička a vítězka Fed cupu. Grandslam jí ale ve sbírce pořád chybí, nejblíže jeho zisku byla předloni na US Open, kde dokráčela do finále. V Melbourne loni došla do čtvrtfinále