Další pokus o získání vysněného grandslamu se v Melbourne rozplynul ve čtvrtfinále na raketě Simony Halepové. Lounská rodačka, aktuální světová šestka, nestačila na jedničku. „Chci vyhrát grandslam,“ říká a sní dlouhodobě Karolína Plíšková. Dokázala mnoho, její sbírka je famozní. Vyhrát devět velkých turnajů, Fed cup, vládne statistikám servisu, byla světovou jedničkou. Titul z jednoho ze čtyř největších turnajů ale stále chybí…

„Chtěla jsem jít dál a cítila jsem, že na to mám. Ale ona je pro mě jednou z nejtěžších soupeřek,“ komentovala Plíšková prohru s Halepovou 2:6 a 3:6.

Prohrála s ní přitom už šestý duel ze sedmi, Rumunka na ni prostě umí skvěle zahrát. Přitom předtím česká jednička na Australian Open procházela do dalších kol celkem v pohodě, přehrála i Šafářovou a Strýcovou.

Sen o grandslamu

O grandslamu tak sní Plíšková dál. A dlouhodobě je z jejích vyjádření znát, že po něm moc touží. „Nasbírám zkušenosti a i kdyby to mělo trvat další dva roky, tak se to zlepší a najdu hru i na Halepovou a podobné holky. Uvidíme příště, ale nešťastná nejsem. Šancí bude ještě určitě hodně. Já mám trpělivosti dost,“ věří si Karolína Plíšková.

Lounská rodačka, která třikrát za sebou ovládla na okruhu WTA statistiky es, je odhodlaná dál na grandslamy útočit. Tak zase příště vyznívá z jejích slov. Odborníci radí vyznavačce útočného tenisu ještě více riskovat a přidat v rozhodujících momentech zápasů.

Grandslamy byly dlouho černou můrou pětadvacetileté Češky. Maximem bylo dlouho třetí kolo, na „klasikách“ se jí nedařilo. Přitom na klasických turnajích byla a je obrovským postrachem soupeřek. Průlom přišel před dvěma lety. Dokráčela do finále US Open. Od té doby byla také v semifinále v Paříži, ve čtvrtfinále v Melbourne. Jen na Wimbledomu je maximem druhé kolo.

Uvidíme příště…