Závodníky i jejich trenéry čekal skvěle připravený dvoudenní závod, na který se do Loun sjelo 890 účastníků z celé České republiky. Za pořádající Juniorský fitness klub Louny nastoupila děvčata v obou výkonnostních třídách a hned v několika kategoriích. Úspěšný byl tým v kategorii Aerobic Team Show 10,5 - 13 let, který svou sestavou „Neříkej mi baby" vybojoval bronzovou medaili.

Za III. výkonnostní třídu soutěžily v kategorii Single 8 - 10 let Štěpánka Stránská a Amálka Bielecká, za kadetky pak Aneta Menzelová, Anita Ahmad a Nikola Boublíková. V týmech závodily v kategorii kadetek Míša Tomášová a Natálka Černá a ve stejné disciplíně Lucie Rychtaříková a Marika Glavaňáková.

Lounský tým nasadil do boje řadu nadějí

Další den pak šly do boje závodnice ve II. výkonnostní třídě, v kategorii Single kadetek Karolína Švecová, Leontýna Benešová, Andrea Kaplanová a juniorka Klára Urmová. Všechny tyto aerobičky ale skončily před branami finále.

„Závody v Lounech se nám sice tolik nepovedly, pokud jde o medaile, ale organizaci jsme podle ohlasů zvládly na jedničku," říká ředitelka závodu a trenérka Jitka Hofmannová.

Dařilo se také v Kladně

Její svěřenkyně měly čerstvě za sebou úspěchy ze soutěže I. výkonnostní třídy, která se konala o týden dříve v Kladně. Vyrovnávací závod před mistrovstvím republiky potvrdil skvělou formu favoritky závodu Kristýny Zahradníčkové, která se v Kladně umístila na prvním místě v kategorii Senior Single ženy.

Zlaté bylo také juniorské trio Adéla Citová, Eliška Martinovská a Lucie Veličková a juniorský pár Karolína Jánská a Jan Bartušek. Po základním kole byla na prvním místě také juniorka Adéla Citová, která ale nakonec po finále skončila druhá.

„Teď nás ještě čeká boj o umístění na soutěži v Ostravě a pak mistrovství republiky v Mladé Boleslavi, zimní soustředění a mistrovství světa na Martiniku," vyjmenovává trenérka Hofmannová aktivity úspěšných lounských závodnic ve sportovním aerobiku do konce roku.

Anna Bielecká