V Mladé Boleslavi se o víkendu utkaly špičky českého sportovního aerobiku a fitness o tituly Mistrů ČR. Fitness studio Louny přivezlo zlato hned ve čtyřech nejprestižnějších kategoriích a lounské závodnice přidaly ještě stříbro, bronz a jeden postup do semifinále. Lounská trenérka Jitka Hofmannová se tak stala nejúspěšnější trenérkou mistrovství.

Úspěšnou lounskou jízdu v Boleslavi zahájily hned v sobotu dopoledne nejmladší závodnice v kategorii aerobic team show 10,5 - 13,5 let Anita Ahmad, Leontýna Benešová, Amálie Bielecká, Nikola Boublíková, Natálka Černá, Marika Glavaňáková, Aneta Menzelová, Lucie Rychtaříková, Naděžda Salačová, Štěpánka Stránská a Karolína Švecová, které skvěle zabojovaly, uplatnily zkušenosti nasbírané za celou sezonu a braly na Mistrovství ČR bronz.

„Děvčata mě výsledkem moc potěšila a vidím, že toho mají ještě hodně před sebou," řekla trenérka Jitka Hofmannová.

Skvěle si vedla v kategorii kadet single woman také Naděnka Salačová, která postoupila do semifinále po výborném výkonu v základním kole. Účast ve finále jí ale utekla o jedno místo a nakonec skončila na skvělém sedmém místě, což je vzhledem k tomu, že v kategorii teprve začíná, úžasné umístění.

Zahradníčková suverénní

Zlatou lounskou smršť rozpoutala naprosto suverénním výkonem seniorka Kristýna Zahradníčková, nová mistryně ČR v kategorii senior single woman. Její výkon ve všech třech kolech neměl konkurenci a dostal na nohy celou boleslavskou halu. Kristýna pak vystoupila na nejvyšší mistrovský stupeň ještě jednou spolu s Klárou Benešovou a Natálií Přibylovou, když zvítězily v kategorii senior woman trios. Zlaté bylo také juniorské trio ve složení Adéla Citová, Eliška Martinovská a Lucie Veličková a juniorský smíšený pár Karolína Jánská a Jan Bartušek.

„Všechny tyhle čtyři zlaté medaile jsou pro náš klub i město obrovským úspěchem, ale jsou pro nás také velice zavazující, protože za měsíc odjíždíme na světový šampionát na Martinik, kde budeme soupeřit s nejlepšími závodníky z celého světa a obhajovat mistrovské tituly," říká trenérka Jitka Hofmannová.

Výborným výsledkem se může pochlubit také Adéla Citová, která z Boleslavi přivezla titul první vicemistryně v kategorii junior single woman 2015.

Jitka Hofmannová se na Mistrovství ČR radovala také z vítězství Jana Bartuška v kategorii junior single man a smíšeného seniorského páru Adéla Ježková, Marek Šotola, kteří soutěží za Fanatic Havlíčkův Brod, a autorkou jejich vítězné choreografie je právě lounská trenérka. „Musím na tomto místě poděkovat městu Louny a Ústeckému kraji za podporu, kterou nám poskytují, a děkuji také všem závodníkům i trenérům za úžasné výkony. Držte nám palce na Mistrovství světa 2015," uvedla Jitka Hofmannová.

Anna Bielecká