Další čtyři medaile z mistrovství ČR v twirlingu vybojovala v minulých dnech v Karlových Varech čtrnáctiletá studentka žateckého gymnázia Anna Trnková. Obě zlaté získala jako členka týmu Oskarky Ostrov v disciplínách taneční twirlingový tým a povinný twirlingový tým v kategorii junior. K nim přidala dva tituly druhé vicemistryně ČR a bronzové medaile v sólových disciplinách s přímou nominací na březnové mistrovství světa v Norsku.

„Pro naši nejvyšší a nejprestižnější soutěž Mistrovství České republiky v twirlingu 2018 se Anička představila celkem ve čtyřech startech,“ říká její matka Petra Havelková, která ji jako vždy s rodinnými příslušníky na závody doprovázela. „Pro sólovou disciplinu kategorie junior mladší v nejvyšší výkonnostní kategorii A - rytmické taneční sólo, pro ni vystoupení sestavil chorvatský mistr světa a Evropy Tihomir Bendelja, který ji také velmi podporoval. Po celou dobu přípravy s ní byl on-line v kontaktu a do posledního dne s ní piloval nedostatky,“ popsala Petra Havelková.

Také pro druhou sólo disciplínu, to je jedna hůlka na povinnou hudbu, sestavila vystoupení pro Aničku slavná osobnost - držitelka 24 světových titulů Američanka Karrissa Wimberley. „Samozřejmě největší zásluhu na Aničky krásném umístění mají její dvě trenérky z Ostrova nad Ohří, Tereza Vimrová, která za ní dojíždí skoro každý víkend do Žatce na individuální tréninky a Lucie Jana Matoušková. Moc děkujeme za super zázemí a tréninky, které od nich Anička má,“ nezapomíná poděkovat P. Havelková.

„Na mistrovství světa v Lillehammeru v Norsku, které se uskuteční 28. března až 1. dubna, se Anička utká opět s nejvyšší světovou konkurencí včetně vynikajících zámořských a asijských reprezentantek,“ těší se šampionát Lubomír Trnka starší.

Že se jeho vnučka, která začínala před osmi lety v žatecké základní umělecké škole, konkurence nebojí, dokázala svými výkony a umístěním už v loňském srpnu v Chorvatsku při své premiéře v závodech světového poháru.

Není divu, že se těší i na další ročník světového poháru, který se letos uskuteční na Floridě.

Jaroslav Kubíček