Uplynulé dny měli atleti ASK ELNA Počerady napilno. V Praze na Olympu se konalo halové mistrovství ČR dorostu a juniorů a ve strahovské nafukovačce pak dvoudenní přebory kraje všech kategorií.

Ještě o týden dříve juniorka Marta Valtová vybojovala smolný závod na halovém mistrovství republiky ve vícebojích, když po třech úvodních disciplinách pětiboje bojovala o medaili, ale nezvládla skok do dálky a z nadějného závodu odstoupila. Nezdařený závod se však rozhodla odčinit tuto neděli, 15. února, na mistrovství ČR jednotlivců v hale, když oželela medaile z krajských přeborů a nastoupila pouze do republikové soutěže ve vrhu koulí. Mezi specialistkami pak postoupila do finále, kde skončila na osmém místě, výkonem 10,78 čtyřkilovou koulí.

V kategorii dorostu však příjemně překvapil Ivan Formánek. Při neúčasti sprinterky Sabiny Fiedlerové, která se rozhodla mistrovství ČR a celou halovou sezonu vynechat a přípravu zaměřit až na léto, se Ivan kvalifikoval pouhé čtyři dny před šampionátem a upozornil na sebe skvělým během na 400 m. Z nevýhodné šesté dráhy si v prvním rozběhu doběhl pro třetí a celkovým časem 54,51 pro osmé místo. Druhý den si na kraj. přeborech vylepšil osobní rekord na 60 m a s velkým náskokem, opět na trati 400 m, si doběhl pro dorostenecké zlato. Perspektivní vrhačka Míša Nevrlová si také v rozběhu na 60 m vytvořila osobní rekord, ve finále pak doběhla čtvrtá a ve své hlavní disciplině, ve vrhu koulí, získala stříbrnou medaili.

Skutečnost, že jsou Louny známy především jako líheň sprinterů, potvrdil mezi žáky i Tomáš Jonáš. V průběžných českých halových tabulkách figuruje na předních místech a právem se těšil na tři krajské tituly. Po jasném vítězství ve finále na 60 m však do dalších běhů ze zdravotních důvodů nenastoupil. Věříme, že se Tomáš do dvou týdnů zotaví, čeká ho ještě boj o medaile na 300 m na halovém mistrovství ČR žactva.

Čtvrté místo pak obsadila žákyně Anička Bahnerová, svým zlepšeným osobním výkonem ve vrhu koulí.

Halová sezona 2009 se chýlí ke svému závěru a je velká škoda pro atletiku našeho kraje, že v tomto roce opět proběhl halový krajský přebor v termínu mistrovství republiky mládeže a ti nejlepší mohli krajské medaile „paběrkovat“ pouze v případě, když jejich discipliny vzájemně nekolidovaly a pokud zbýval čas na přejetí z jedné haly do druhé a naopak.