Nečekané tři tituly krajských přeborníků v hale vybojovali žatečtí atleti.

O příjemnou zprávu se zasloužili bratři Berkové.

Ze žateckých atletů se na krajské přebory staršího a mladšího žactva do pražské haly kvalifikovali sice jen dva závodníci, o to více ale byli úspěšní. Petr Berka nejprve nastoupil na 60 metrů mezi staršími žáky a i když měl do té doby osobní rekord 8 vteřin, dokázal v rozběhu zaběhnout 7,69 a ve finále dokonce 7,59 a zvítězil.

„Moc nás potěšil tento výkon, Petr tímto časem splnil i ostrý limit pro mistrovství republiky. Navíc jeho bratr Vladimír byl mezi mladšími žáky na stejné trati čtvrtý,“ radoval se z trochu nečekaného úspěchu trenér Jan Bajbora.

Ještě lépe se pak žateckým atletům dařilo na 150 metrové trati. Nejprve vyhrál mezi staršími Petr Berka v čase 18,76, aby pak zdvojnásobil radost v rodině ještě jeho bratr Vladimír, když vyhrál i v mladších žácích. „Tento výsledek je o to cennější, že v této kategorii startují ročníky 1998 a 1997 a Vládík je ročník narození 1999,“ chválil kouč. Krajské přebory mají za sebou také dorostenci a junioři. Ze Žatce do prahy odjeli dorostenec Stanislav Kaderka (60 a 400 m) a junior Aleš Zima (60 a 200 m).

„Více úspěšný byl Stanislav Kaderka, který se probojoval na šedesátce do A finále a nakonec v osobním rekordu 7,56 skončil čtvrtý. Bez medaile se ale nevrátil, v běhu na 400 metrů vybojoval bronz za čas 54,47 vteřiny,“ pokračoval Jan Bajbora.

„Věřil jsem ve zlepšení našich svěřenců, ale ne tak rychlé,“ svěřil se s úsměvem na rtech trenér.

Žatecké běžce teď čeká hlavně sezona přespolních běhů. „Chystáme se do Loun, Krásného Dvora, Mostu, v dubnu pak i domů do Žatce a Bíliny. Pak už začne letní sezona,“ dodal Bajbora.