V Bílině se v minulých dnech uskutečnil krajský přebor dorostu a staršího žactva na dráze. Jedná se o největší atletický závod v rámci Ústeckého kraje během roku. V těchto dvou kategoriích reprezentovalo žatecký atletický klub osm závodníků.

Největšího úspěchu dosáhl Daniel Lehar, který je loňským mistrem ČR (žactvo – 300 m). V kategorii dorostu získal hned dva tituly krajského přeborníka: 200 m (23,80 s) a 400 m (52,02 s). Dále přidal i bronzovou medaili v běhu na 100 m (11,57 s). Stal se tak mimo jiné i nejúspěšnějším atletem celých závodů!

Ve stejně kategorii obsadil Kryštof Kačírek 12. místo v běhu na 100 m (12,66 s) a 11. místo ve skoku dalekém.

Ze žákovských kategorií přivezl stříbrnou medaili Radek Vostřel, který skončil na 2. místě v běhu na 800 m (2:15,48 min.). Tato disciplína je pro něj doplňková. Soustředí se na 1500 m, ve které je letos v kraji suverénní. Právě z běhu na 1500 m získala bronzovou medaili i Tereza Kelnerová (5:35,54 min.), která si velmi zkušeně rozvrhla síly a ukázala ostatním závodnicím, jak se běhají dlouhé tratě.

Z dalších výsledků:
Pavel Řapek - 5. místo (800 m - 2:26,59 min), Tomáš Hrdina – 4. místo (1500 m – 5:12,45 min.) a 10. místo (skok daleký – 4,45 m), Aneta Švátorová 7. místo (60 m – 8,50 s) a 5. místo (skok daleký – 4,56 m) a Anička Solnická skončila v rozběhu A na 60 m na 6. místě (9,43 s).

Ve stejný den bojovali další naši atleti – běžci na mistrovství ČR v běhu do vrchu, které se konalo v Bělé pod Pradědem. Ve velmi náročném závodě obsadil mezi muži Petr Kořán 27. místo a junior Luboš Krátký 12. místo.