Pěkné 5. místo vybojoval Kamil Ausbuher v sobotním závodě Světového poháru (A2) v cyklokrosu v belgickém Torhoutu.

Po pádu den předtím v Zolderu při nejprestiženějším závodě SP byly obavy, zda naražené koleno dovolí Kamilovi start v sobotu. Dovolilo. A dokonce tak, že atakoval stupně nejlepších.

„Hlavně že jsem se včera pochválil, jak dobře jsem odstartoval. A dnes hned na startu si vytrhnu nohu! Jak jsem zabral, udělal jsem si koňara,“ už se svým startovním průšvihům musí smát i sám Kamil.

Tempo závodu od startu udávali jezdci z předních příček světového pelotonu, zejména pak domácí Belgičané a podbořanský Ausbuher. Také tady se závodilo na rychlém okruhu, který byl převážně zmrzlý, jen místy bylo několik měkčích kluzkých úseků.

„Když se odpojili dva Belgičani a přidal se k nim Ital, nikdo jiný po nich nešel. A oni si udrželi mírný náskok až do cíle, i když jsme jen sami dva s De Knegtem to chvíli zkusili,“ vidí Kamil hlavní důvod, proč trojice závodníků v čele udržela svůj náskok.

Vyhrál belgický reprezentant Klaas Vantornaut, druhý skončil Ital Moro Bianco a třetí byl další domácí jezdec Ben Berden. Teprve pak přijela dvojice na 4. místě s Holanďanem Gerbenem De Knegtem a 5. Kamilem Ausbuherem, za nimi byli další čtyři Belgičané, Holanďan a na 11. místě skončil druhý z našich Ondřej Bambula z Budvaru Tábor.

Bratři Ausbuherové (mladší Zdeněk v roli mechanika) zůstávají v Belgii, aby se už dnes a zítra, v pondělí a úterý 29. prosince, zúčastnili dalších dvou závodů a pokračovali hned na Nový rok.