O plných 24 hodin se prodloužil návrat Kamila Ausbuhera z vánočního a novoročního turné, které začalo ráno 25. prosince 2008 v Podbořanech, kam se český cyklokrosový reprezentant vrátil v noci z pondělí 5.ledna 2009 na úterý.

Poslední nocleh z neděle na pondělí prožili bratři Kamil a Zdeněk Ausbuherové neplánovaně v hotelu u Stuttgartu, kde jejich auto mělo poruchu na dobíjení. Protože ani cesta opravárenské firmy z Čech se neobešla bez problémů, strávila posádka při čekání v Německu celý den navíc.

„Když už smůlu, tak pořádnou. To můžu mít jenom já,“ povzdychl si 33letý Ausbsuher. Na rozdíl od většiny předchozích sezon se mu kolem Vánoc a Nového roku vyhnuly zdravotní (dýchací) potíže, místo toho jej však pronásledovaly technické problémy, konče právě poruchou automobilu.

Několikrát doplatil na kolize během závodu vetšinou ne z vlastních chyb. Proto během sezony čtyřikrát vyjížděl do terénu daleko za posledním závodníkem. Vrcholem bylo, když jej 29. prosince v Middelkarte sestřelil svým pracovním nástrojem kameraman belgické televize.

„Hlavně že už jsme doma. To čekání v chumelenici v Německu bylo horší než všechny pády,“ mávne nad anabází posledních havárií Kamil.

V hlavě už má sobotní závod Mistrovství ČR v cyklokrosu v Kolíně, kam jeho Fan klub vypravuje z Podbořan autobus příznivců. Kromě bojů o medaile se jede o poslední body do Českého poháru TOI TOI Cup, které mají z domácího šampionátu trojnásobnou hodnotu. Ausbuher je na pěkném 2. místě za Bínou, ale jen těsně před 3. Zlámalíkem a 4. Dlaskem. Včera pár hodin po příjezdu jsme Kamila zastihli při tréninku na válcích. „Ven pojedu až zítra, obuju podle toho, jaké bude počasí a do Kolína se vydám asi v pátek,“ prozradil mistr světa juniorů 1993 a mistr ČR 2004.