Žádné zaváhání nepřipustila na úvod australského grandslamu světová šestka Karolína Plíšková. V Melbourne jde lounská rodačka dál, na rychlém povrchu patří k favoritkám Australian open. Naopak její sestra Kristýna zaváhala hned v prvním kole, začala sice proti bývalé světové dvojce výborně, získala úvodní sadu, v dalších dvou už ale na Radwanskou nestačila.

„Nebyl to jednoduchý zápas, s Veronicou jsem hrála už loni v Paříži a ani tam to nebyla žádná legrace. První zápasy jsou pro mě vždy nejtěžší,“ uvedla pro média po zápase Karolína Plíšková.

Lounská rodačka, která se loni dokázala probojovat až na post světové jedničky, obhajuje v Melbourne čtvrtfinále z loňského roku. Na Australian Open je to zatím jejím maximem, určitě by ale chtěla ještě mnohem dál… „Bylo to dneska tak za čtyři z deseti. Byly tam dobré i horší chvíle. Nechala jsem ji snížit ze 4:1 na 4:3, potom ve druhém z 5:2 na 5:4. Pohybovalo se to ve vlnách, ale budu se snažit vidět jenom ty dobré chvíle,“ pokračovala Plíšková.

Proti 80. hráčce světa Veronice Capedeové z Paraguay střídala pětadvacetiletá Češka v zápase výborné momenty s těmi slabšími. Plíšková sebrala soupeřce podání hned na úvod za stavu 1:1 a první sadu pak v poklidu dohrála.

Ve druhém setu měla mečbol za stavu 5:3, jenže pak přišla o své podání a postup si trochu zkomplikovala. Hned následně ale opět získala servis Cepedeové a slavila výhru 6:3 a 6:4. „Chci tady jít zápas od zápasu a doufám, že se budu zlepšovat,“ řekla médiím po utkání Karolína Plíšková.

Snem lounské rodačky, vítězky už devíti turnajů série WTA, zůstává výhra na grandslamu. Titul z jednoho ze čtyř největších turnajů jí ve sbírce stále chybí a česká jednička se netají tím, že po něm touží. Světovou jedničkou už byla, další velké turnaje vyhrála, Fed cup vybojovala, grandslam ale stále nemá. Zatím nejdále došla předloni na US Open do finále.

Kristýna narazila na jednu z favoritek

Její sestra Kristýna naopak v Melbourne rychle skončila. Nestačila v prvním kole na bývalou světovou dvojku, která se ale nyní vrací po zranění a patří jí „až“ 35. místo žebříčku. Přesto je Polka Radwanská jednou z favoritek.

Kristýna sice začala duel výborně a opanovala první sadu poměrem 6:3. Pak ale už na svou soupeřku ztrácela. Ve druhém setu Češka neproměnila ani jeden z pěti brejkbolů, Radwanská se začala zlepšovat a získala druhý set 6:3. Ve třetím už 61. tenistka světa původem z Loun na rozjetou Polku nestačila a prohrála ho 2:6.