Badmintonista Filip Jeníček z Mostu zaznamenal v poslední době velký výkonnostní růst, který proměnil vítězstvím ve čtyřhře chlapců při Grand Prix patnáctiletých. Společně s další nadějí Lukášem Linhartem (Super Stars Podbořany) potvrdili roli turnajových jedniček, když ve druhém kole po prvním prohraném setu 19:21 porazili Davida Seiferta a Jana Králíčka (BK TJ Baník Most) 21:18 a 21:16.

V semifinále přehráli Miloše Podolského a Martina Bolinu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:16, 23:21.Finále, ve kterém se utkali s Michalem Macků a Ondřejem Valterem (OS BK Goram Teplice) bylo dramatické až do posledního míčku.

V prvním setu Jeníček s Linhartem prohráli 15:21, ve druhém setu unikli jen těsně porážce, když v nastavené hře vyhráli 25:23.Rozhodoval tak set třetí, který vyústil taktéž do prodloužení.Štěstí se nakonec přiklonilo k hráčům Mostu a Podbořan, kteří zvítězili 24:22. Filip Jeníček zaznamenal úspěch i ve dvouhře chlapců.

Ve dvouhře se utkal s parťákem

Ve druhém kole si zahrál hned tři sety s Martinem Bolinou. Po opět prvním prohraném setu 13:21 se Jeníčkovi podařilo otočit nepříznivý stav a poté zvítězit 21:10, 21:17.

V zápase o postup do semifinále si už celkem hladce poradil s Michalem Macků. Do stejného semifinále se probojoval i oddílový spoluhráč, Lukáš Linhart.

Favorizovaný podbořanský Lukáš Linhart ale Filipu Jeníčkovi podlehl ve dvou setech. Ve finále sice zastavil stále se zlepšujícího Filipa Jeníčka Miloš Podolský (TJ Chemička Ústí n. L.), ale Jeníček svou tréninkovou pílí a ctižádostí dokázal, že udělal velký kus práce.

Do třetice si Filip Jeníček vybojoval umístění na stupních vítězů, tentokrát společně s Vendulou Štroblovou ve smíšené čtyřhře. O třetí příčku se Jeníček a Štroblová dělili se svými klubovými spoluhráči, Lukášem Linhartem a Denisou Černou.

Linhart s Černou jen těsně podlehli v boji o postup do finále páru Martin Bolina, Monika Pelikánová (TJ Chemička Ústí n. L.) 14:21, 21:16, 15:21. Do finále čtyřhry dívek se probojovaly Denisa Černá a Vendula Štroblová.

(kro)