Významnou sportovní akci pořádají o víkendu v lounském baseballovém areálu na tamním výstavišti. Již dnes tam totiž začíná Mistrovství České republiky v baseballu mladších žáků, potrvá až do neděle 23. září. Mistrovství republiky je pořádáno jako otevřený turnaj nejmladších baseballových nadějí, přihlášeny jsou týmy zvučných jmen.

Celkem deset družstev je rozděleno do dvou skupin po pěti týmech. Do Loun kromě domácích nadějí dorazili také sportovci z Blanska, Brna, Jablonce, Domažlic, Prahy a jiných částí republiky. V základních skupinách hrají týmy systémem každý s každým, první dva pak z každé skupiny postupují do semifinále.

První zápas sehrají Louny v pátek 21. září

Lounským baseballistům mohou diváci přijít fandit dnes od 16 hodin. Lokomotiva Louny se v tento čas utká s Krčí. Další zápasy mají domácí žáci na programu v sobotu od 9 hodin proti Technice Brno, ve 12.45 se utkají s Draky Brno a poslední sobotní zápas sehrají proti Hluboké nad Vltavou v 15.15 hodin.

V neděli jsou pak na programu vyřazovací boje. Pořadatelé turnaje zvou všechny příznivce sportu na zajímavou podívanou. Příležitost přihlásit se do oddílu budou mít i mladí zájemci o baseball.