Baseballové družstvo mladších žáků TJ Lokomotiva Louny se zúčastnilo letošního MČR (ročníky 1997 – 2001). Turnaj, který je organizován jako „open“, pořádal lounský baseballový oddíl. Začalo se hrát již v pátek, v sobotu ráno proběhlo slavnostní zahájení za krásného počasí, které provázelo celý turnaj. Do bojů o Mistra ČR postoupilo deset týmů z celé republiky, rozdělených do dvou skupin. V nich se hrálo systémem každý s každým.

První dva týmy ze skupin postoupily do semifinále, jejich vítězové o postup do finále, ostatní podle umístění ve skupinách o konečné pořadí. Ve skupině A bylo pořadí: SK Kotlářka Praha, Blesk Jablonec, Black Hill Blansko, Pipas Brno, Wolfs Domažlice, ve skupina B: Draci Brno, Technika Brno, Altron Krč Praha, Lokomotiva Louny, Sokol Hluboká.

Po skvělých výkonech a nadšených zápasech, ve kterých leckdy propukaly i velké emoce, se dohrály skupiny, potom i semifinále. V boji o medaile si pak nakonec Technika Brno odvezla bronzovou medaili, stříbrné medaile SK Kotlářka Praha a zlato, titul Mistra ČR pro rok 2007 a titul MVP turnaje pro hráče Martina Červinku naprosto zaslouženě tým Draci Brno. Po ukončení finále lounský starosta Jan Kerner s prezidentem turnaje z ČBA Františkem Přibylem rozdali ocenění, medaile a poháry.

Lounský tým, který obsadil 8. místo, hrál ve složení: Budínský, Srb, Hons, Červa, Pecháček, Votruba, Ajksner, Vích, Tomko, Mareš, Dittrich, Rychtařík, trenéři: Červa, Pecháček, Hons, Srb. Díky patří za skvělou atmosféru a pomoc při organizaci. všem, kteří se na tom podíleli. Pro lounské kluky napoprvé to bylo super a jistě povzbuzením do dalších let.