V rámci nadstavby se lounské basketbalistky střetnou s nejlepšími týmy středočeského přeboru Mladou Boleslaví, Benešovem a Dobřichovicemi. Poslední dva zmiňované týmy hostily Louny o víkendu, týmy si tak zkusily, jak se „poperou" v nadstavbě. První utkání Loun a Benešova lákalo na napínavý a kvalitní duel lídra tabulky s třetím týmem soutěže.

Louny - Benešov 66:50

Blízkost v tabulce byla znát pouze v první čtvrtině. Benešovské soupeřky přijely jako vyměněný tým s mizernou střeleckou úspěšností. Domácí naopak střílely nad očekávání úspěšně a důležité vítězství 66:50 je přiblížilo na rozdíl pouhých tří bodů od prvního místa.

Druhý zápas připravil v podání družstva Dobřichovic spíše přehlídku faulů a zbytečných diskuzí s rozhodčími než pěkný basketbalový zážitek. Domácí nastoupily do utkání s vědomím, že již hůře než třetí neskončí, ale zápas nechtějí dát zadarmo.

První polovina utkání vyzněla lépe pro lounské hráčky, které výborně pracovaly na útočném doskoku a mohly tak přidávat body z druhých, popřípadě třetích šancí. Ve druhé polovině posledního duelu základní části se již na domácích hráčkách projevila únava, která si vyžádala nevynucené ztráty a nepřesnosti. I přesto domácí zvítězily a zakončily tak základní část výhrou 70:46.

Louny - Dobřichovice 70:46

Sestava Loun: Dragounová A., Hříchová M., Drtíková L., Dragounová E., Polcarová A., Svobodová K., Klištincová B., Vorudová K., Kůrková J., Davidová L., Cesarová M.

(ms)