Jen napůl mohou být lounské basketbalistky spokojené se vstupem do sezony. Nově hrají ve Středočeské oblasti, proti Slanému se jim dařilo venku, doma už méně.

V prvním zápase na slánské palubovce lounské ženy zaskočily domácí hráčky aktivní a neúprosnou obranou, kterou soupeřky jen těžko překonávaly.

Dařilo se i v útočných akcích, a tak bylo skóre v prvním poločase o sedmnáct bodů ve prospěch Loun. Ke konci zápasu již docházely síly a schylovalo se k dramatu. Naštěstí v závěrečných minutách stálo štěstí na straně Loun, které si tak mohly připsat první vítězství v nové sezoně.

V odvetném utkání, v domácím prostředí, ale Louny nepředvedly takovou bojovnost v obraně jako předchozí den. Jasné koše se nedařilo proměňovat, nedařilo se ani při střelbě trestných hodů a ze středních vzdáleností.

Jakoby lounská palubovka nebyla pro domácí hráčky výhodou, ale spíše naopak, snad chyběla větší podpora diváků, a lounské ženy prohrály.

Letošní sezóna je pro lounské basketbalistky v mnoha ohledech jiná. Hraje se podle nových pravidel, došlo ke sloučení dvou družstev (ženy A a ženy B) z důvodu zániku Oblastního přeboru severních Čech a přestupu do OP Středočeského kraje.

Další zápas hrají lounské basketbalistky na domácí palubovce v sobotu 23. října od 17.30 hodin a v neděli 24. října od 9.30 hodin v tělocvičně 3. základní školy. Soupeřem bude Brandýs nad Labem a Mladá Boleslav.

Slaný – Louny 41 : 44

Louny – Slaný 52 : 78

Sestava Loun: Cesarová, E. Dragounová, A. Dragounová, Hříchová, Chloubová, Klištincová, Libusová, Opatová, Růžková, Svobodová, Szakalová, Vorudová

Běla Klištincová