Lounské basketbalistky odehrály své poslední domácí utkání v této sezóně. Bohužel se s fanoušky rozloučily prohrou. A i když ještě budou dohrávat zápas venku, letošní soutěž nejpravděpodobněji zakončí na bronzovém místě.

Do Loun na loučení se sezonou přijel druhý Benešov. Lounské hráčky se s Benešovem setkaly již počtvrté. Za vyrovnanou partii by se ale dala označit pouze první čtvrtina, kdy v samotném závěru dokázaly domácí vstřelit trojku a vyhrát tak o jeden bod. Další tři čtvrtiny se nesly v duchu neúspěšné střelby lounských hráček a naopak rychlých a hlavně přesných střel hostujícího týmu.

Hra byla velmi tvrdá, a proto mezi hráčkami panovalo napětí. Lounské hráčky zkoušely ještě ke konci přitvrdit obranu, což sice vedlo k menší korekci skóre, ale na výhru už to nestačilo. Lounským basketbalistkám se bohužel loučení s domácí palubovkou nepovedlo a utrpěly prohru 59:77.

Louny - Benešov 59:77

Sestava Loun: Dragounová A., Davidova L., Kůrková J., Železná K., Drtíková L., Cesarová M., Polcarová A., Svobodová K., Klištincová B.

Matěj Svoboda