V prvním utkání na sebe narazily třetí a čtvrtý tým tabulky Středočeského kraje, což naznačovalo velmi kvalitní a napínavé utkání.

Hosté ale přijeli v sestavě pouze se sedmi hráčkami a bez své největší opory - Rotkové. Brandýské hráčky dokázaly vzdorovat pouze v první polovině, kde potvrdily své kvality ve střelbě za tři body.

Do druhé půle nastoupily domácí se zlepšenou obranou a zvláště s větší chutí po vítězství. Tímto přístupem dokázaly Louny hostujícím hráčkám znepříjemnit hru a třetí a čtvrtou čtvrtinu vyhrát více jak desetibodovým rozdílem. Odměnou bylo zasloužené vítězství Loun 76:43.

Louny - Brandýs B 76:43

V duelu s Brandýsem C proti lounským hráčkám nastoupila děvčata vesměs ročníky 94 a 95. Nejprve nebylo v zápase znát lepšího týmu, kdy lounským hráčkám nepřálo štěstí a neproměňovaly ani jasné koše. Na brandýské straně se naopak dařilo tahounce Ontlové, která nastřílela 18 bodů a byla tak jedinou hrozbou. Na straně domácích ale stála kvalitní obrana a později i velmi dobrá střelba, v níž vynikla především aktivní Cesarová s 30 body.

Domácí basketbalistky získávaly při ztrátách hostujících hráček balóny téměř zadarmo a nájezdy na opuštěný koš proměňovaly, případně byly zastaveny jen za cenu faulu. Lounské basketbalistky atakovaly stobodovou hranici a udělily brandýskému C týmu lekci 91:38. 

Louny - Brandýs C 91:38

Sestava Loun: Dragounová A., Davidová L., Hříchová M., Drtíková L., Dragounová E., Cesarová M., Polcarová A., Svobodová, K., Vorudová K., Klištincová B., Kůrková J.

(ms)