Postarala se o senzaci dne. "Je to neuvěřitelné, jsem šťastná, že tady mohu hrát a že jsem ve třetím kole. Děkuji za šanci hrát na velkém kurtu, děkuji fanouškům, jsem moc spokojená," uvedla vítězka.

Vyrovanný byl pouze úvod prvního setu. Lounská hvězda neměla svůj den, vůbec se ji nedařilo, kazila i zdánlivě jednoduché údery. Zatímco nečekaná vítězka rozdávala úsměvy, 30letá zkušená česká hráčka si nasadila sluchátka a rychle opustila kurt.

Ruka po prosincové zlomenině tenistku Karolínu Plíškovou sice nebolí, ale plně se na svoji pravačku ještě spolehnout nemůže. Česká hráčka se po návratu na kurty dostává pomalu do formy a snaží se udržet si pozitivní mysl. Foto: ČTK
Výhra se počítá, ale ruka na tisíc procent ok není, říká Plíšková po postupu

"Věděla jsem, že je Plíšková silná, hraje tvrdě, ale taktika mi vyšla a vyřadila jsem jednu z favoritek. Cítila jsem se na kurtu dobře, v pořádku to bylo i po pohybové stránce. Byla jsem koncentrovaná, soustředila jsem se na skóre a nervozitu jsem na sobě nechtěla nechat znát," uvedla k utkání Jeanjeanová.

V soutěži žen zůstala ve hře z osmi Češek už jen Karolína Muchová, kterou čeká v pátek třetí kolo. Už v prvním vypadla obhájkyně titulu Barbora Krejčíková a ve druhém Petra Kvitová.

Roland Garros, Paříž (muži, ženy, FRA, 43 600 000 EUR, antuka)
2. kolo dvouhry žen:
Leolia Jeanjeanová (FRA, 227.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (8.) 6:2, 6:2.