Čtyři etapy čekaly v závěru prvního červnového víkendu na účastníky mezinárodního Malého závodu míru, kterého se v Lanškrouně zúčastnili starší žáci a kadetky pěti zemí, Německa, Maďarska, Slovenska, Dánska a České republiky. „Páteční etapu dlouhou 48 km Lucka nezajela dobře a mezi kadetkama skončila až na osmém místě,“ hlásil z dějiště závodu šéf týmu Lucas Frames Blšany Pavel Záleský.

Hovořil tak o své dceři Lucii, která patřila k favoritkám dívčího pelotonu. Záleská to dokázala hned druhý den, kdy se jely dvě etapy. „V časovce na 11 km Lucie vyhrála naprosto s přehledem závod kadetek. Pro některé trenéry chlapeckých družstev to však byl šok, neboť ze 75 kluků mělo jenom devět z nich lepší čas než Lucka,“ těšilo jejího otce.

Odpolední třetí etapa měřila 42 kilometrů. Dobře rozjetá blšanská kadetka zajela podle představ. Byla klasifikována třetí nejen v etapě, ale posunula se i na celkové třetí místo průběžné klasifikace. Chtěla si ho uhájit i v závěrečné nedělní etapě, zvané královská, ale nebylo to v jejích silách. „Byla dost unavená ze soboty, kdy podala opravdu vynikající výkon,“ přiznal Pavel Záleský.

„Jenže my netaktizujeme. Chci, aby jela každou etapu na doraz, aby byla připravené na přechod do starší kategorie,“ vyslovuje oddílovou filozofii majitel stáje. S konečným 4. místěm Lucie Záleské byl otec a šéf i tak velmi spokojen.