Závěrečný hrací den v X. ročníku Amatérské bowlingové ligy (ABL) se hrál v úterý 12. května v novém bowlingovém centru v Chomutově za účasti 12 týmů. Žatecký Night club ve složení Pavel Kozlovský (kapitán), Petr Dufek, Jiří Jarolím a Zlatka Würzová odjížděl s jediným cílem, poprat se o stupně vítězů. Před posledním hracím dnem Žatečtí drželi bronz s minimálním odstupem na stříbro, ale ze zadu museli také odrážet útoky dalších týmů.

Zahájili výborně hned výhrou a posunem na druhé místo. V dalších hrách dolehla menší krize, která naštěstí potkala i jejich pronásledovatele. Kartami začaly míchat i týmy bojující o záchranu, a tak se bylo na co dívat.

O prvním místě nebylo pochyb, to si hlídali dvojnásobní mistři ČR a obhájci z Mostu, tvoření juniorskými reprezentanty. Boj o další pořadí byl ale napínavý. Žateckému týmu nakonec zahrálo do karet předposlední kolo, kdy jejich oba největší soupeři shodně prohráli. Bronz tak byl vybojován.

Bylo rázem zapomenuto na nějaké ty nezdary a nepovedené hry, které byly většinou způsobeny zdravotními problémy (Kozlovský rameno, Dufek koleno), a i přes tyto potíže se na to nikdo nevymlouval, hrál a bojoval do konce.

Bronz a postup do baráže o MČR za to stál.

Night club děkuje sponzorovi a fandovi, žateckému MUDr. Vladimíru Richterovi za výraznou podporu a pomoc v celém ročníku ABL.

(jj)