Obrovským úspěchem zakončili sezonu závodníci a závodnice z lounského Fitness klubu trenérky Jitky Hofmannové. Z mistrovství světa v holandském Leidenu vezou do Loun čtyři medaile a díky triumfu Adély Citové vrací do České republiky po osmi letech titul mistryně světa v královské ženské kategorii.

„Až teď si pomalu začínám uvědomovat, co jsem dokázala. Dlouho mi to nedocházelo. Možná víc než to, že mám zlatou medaili, je cennější, že jsem teprve třetí Češka, která ji získala,“ říká šťastná studentka lounského gymnázia, která napodobila Olgu Šípkovou a Denisu Barešovou, které titul mistryně světa získaly v minulosti.

Devatenáctiletá Adéla Citová, která dělá sportovní aerobik od roku 2007, předvedla na světovém šampionátu strhující výkon a již od základního kola měla na své straně diváky celé leidenské sportovní haly. Porota ohodnotila její výkon nejvyšší známkou 9,2, která bývá na závodech vidět opravdu jen ve výjimečných případech.

„Poprvé za celou dlouhou dobu, kdy jezdím na světové soutěže, jsem po Ádině vyhlášení slyšela zpívat českou hymnu nahlas všechny české trenéry a závodníky, tak moc je její výkon strhnul,“ říká k atmosféře mistrovství světa trenérka Jitka Hofmannová, která stála letos na MS se svými svěřenci na stupních vítězů celkem čtyřikrát.

Kromě fenomenálního úspěchu Citové v kategorii dospělých žen se lounské závodnice Adéla Citová, Eliška Martinovská a Karolína Jánská staly vicemistryněmi světa v kategorii Senior Trios, v níž zaostaly za zlatými Australankami pouze o jednu desetinu bodu. Poprvé se mistrovství světa zúčastnily také juniorky Leontýna Benešová, Naděžda Salačová a Karolína Švecová, které skončily na vynikajícím třetím místě v kategorii Junior Trios a do Loun vezou titul 2. vicemistryň. Úspěchem je jistě i 3. místo Robiho Ahmada v kategorii Kadet Single Men.

Triumf lounských závodníků na světovém šampionátu završilo ocenění pro Jitku Hofmannovou, kterou mezinárodní svaz sportovního aerobiku FISAF ocenil za dlouhodobou úspěšnou trenérskou práci.

Setkání s ministrem

Lounské šampiony ostatně ve čtvrtek 25. října přijme také ministr obrany Lubomír Metnar a večer je čeká slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců Dukly Praha, jejíž barvy lounské seniorky rovněž hájí. „Moc se na setkání se sportovci Dukly těším,“ nemůže se Citová, která je nyní v jednom kole, dočkat čtvrtka.

„Z našich výsledků na MS mám obrovskou radost, úroveň byla opět hodně vysoká,“ hřeje u srdce trenérku Hofmannovou.

„Špičkoví jsou závodníci z Belgie, Austrálie, Německa i Švýcarska. Letos jsme nově viděli závodníky z Indie a příští rok se přihlásily týmy z Číny. V tak silné konkurenci jsme schopni obstát díky velké dřině, ale také podpoře rodičů, škol a finanční pomoci od českého i mezinárodního svazu FISAF, Dukly Praha, města Loun a Ústeckého kraje. Všem patří mé velké poděkování,“ uzavřela Hofmannová.