Nejen česká špička, ale i plavci ze zahraničí, se sjeli na Velkou cenu Chomutova. Fanoušci tak měli vzácnou příležitost vidět jen pár kilometrů od regionu závodit Lucii Svěcenou, ale i další žatecké plavce. Jazzmani přivezli z chomutovského bazénu jedenáct medailí.

Olympionička Lucie Svěcená se v Chomutově v rámci přípravy ukázala nejen v exhibiční štafetě, ale také ve třech ostrých startech. Neplavala sice motýlkářské tratě, na kterých vyniká, přesto vybojovala dvě medaile. Na 100 metrů znak byla na 2. pozici, na padesátce znak dohmátla na 3. místě. Šesté místo přidala na 50 metrů kraul.

Úvodní závod národního poháru cyklokrosařů se jel ve Slaném. Martina Mikulášková dojela devátá.
Špatný start, pád. Mikulášková vstoupila do terénu devítkou

David Urban, který společně se Svěcenou exhibiční štafety vyhrál, se také představil ve třech dalších disciplínách. Ani on ale nevyrazil na svůj kraul. Na 100 metrů znak byl šestý, na padesátce prsa osmý, medaili vybojoval na 100 metrů motýlek, dohmátl třetí.

Doslova žně ale předvedli v Chomutově žatečtí mladší plavci. Mládežníci Kristián Balon a Lenka Bešíková oba vybojovali tři zlaté a jednu stříbrnou.
Balon byl zlatý na 100 m polohový závod, 100 m motýl a 100 m prsa. Druhý pa dohmátl na trati 200 m prsa. Bešíková triumfovala na 100 a 200 m znak a na 100 m volným způsobem. Stříbrná byla na 200 m volným způsobem.

Dobré výsledky přivezli i další

Neztratili se ale ani další mladí Jazzmani. Filip Mach byl šestý na 100 m prsa. Jakub Dvořák osmý na motýlkářské padesátce. Světlana Vavriková dohmátla nejlépe na trati 100 m motýl, byla sedmá. Stejného umístění dosáhla také Ella Pohoriljak na 100 m znak. Veronika Seifertová byla osmá na 200 m motýl, Radana Halvátová sedmá na stejné trati.

Osmou příčku na 200 m znak získala Lucie Límová. Devátá byla klasifikována Johana Rábová na trati 100 m prsa. Jan Lím vybojoval sedmé místo na 200 m prsa, osmý byl na stejné trati Michal Provazník. Agáta Povová byla sedmá na 200 m znak, Jakub Kroulík osmý na 100 m znak.

Poslední domácí utkání Loun (v bílém) proti Rakovníku
Fotbalisté Loun zaskočili favorita a přivezli cenné dva body