Problémy se sestavou donutily trenéra Kamila Sochora i jeho asistenta Milana Bittnera, aby oba nastoupili k utkání. Starší dorostenci nemohli pomoci, protože hráli souběžné utkání v Praze.

První poločas byl vyrovnaný a dominovaly v něm obě obrany. Ještě v desáté minutě byl stav 4:4. Nakonec ale byli domácí o branku lepší.

Nástup do druhé půle hosté zaspali a inkasovali tři laciné branky. Na straně Loun se množily technické chyby a domácí odskočili na rozdíl sedmi branek. Lokomotivě se postupem času podařilo snížit ztrátu na dvě branky, ale v závěrečné pětiminutovce Lovosice trestaly chyby a z brejků skórovaly.

„Škoda nástupu do druhé půle, která nám nevyšla. Obrana sice fungovala, ale nešla nám vůbec střelba z dálky. Hráli jsme zbytečně do pivota. Oni nám několikrát míč vypíchli a z brejků pak dávali laciné branky. Navíc jsme vyrobili velké množství technických chyb. Škoda, soupeř byl hratelný a remíza by se nám hodila,“ hodnotil hru trenér Kamil Sochor.

V příštím kole hostí Lokomotiva v sobotu 14. dubna od 17 hodin v lounské sportovní hale celek Úval, který je v tabulce na posledním místě se ziskem pouhých 3 bodů.

Starší dorostenci Loun rozdrtili celek Vršovic na jeho palubovce vysoko 33:18 (16:13), když celou třetinu branek zaznamenal Jetenský a Trkovský si připsal 9 zásahů.

Se stejným soupeřem hrál i mladší dorost Loun a byl také úspěšný, když vyhrál 42:37. Nejlepším střelcem Loun byl s 12 brankami Donát. Po 9 brankách zaznamenali Trkovský a Kovář.

Lovosice B – Louny 31:25 (13:12)

Sestava a branky Loun: Perský, Verner – Sochor 6, Pour 1, M. Svoboda 2, Bittner 1, Gröbl, T. Svoboda 1, Vraný, Triebe 7/3, Zabloudil 4, Laštovka, Suk 3.

Jaroslav Tošner