„Letošní MČR bylo krásné, ale i napínavé. Po nepovedeném základním kole jsem do finále pokračovala z druhého místa. Ve finále ale už vše klaplo a podařilo se mi obhájit titul,“ měla Citová radost ze svého triumfu. Mladá sportovkyně navíc společně s Karolínou Jánskou zabodovala také v kategorii dospělých dvojic. Lounské duo ve finále skončilo na stříbrné příčce. „Na Mistrovství České republiky jsme podaly kvalitní výkon,“ říká Karolína Jánská. „Se stříbrnou medailí jsem spokojená, bylo rozhodnuto spravedlivě. Teď se naše pozornost bude ubírat na mistrovství světa, na které vyrážíme koncem týdne. Do Leidenu se moc těším, už jen proto, že to bude nejspíš můj poslední světový šampionát. Dám do našich sestav všechno!“ přidává.

Do Nizozemí se na MS vypraví i lounské juniorky Leontýna Benešová, Naděžda Salačová a Karolína Švecová, které na MČR kralovaly juniorské kategorii trií. Svou sestavou Charlie Angels zabodovaly u poroty i diváků a ve finále vybojovaly zlatou medaili. Lounskou nůši medailí navršila v kategorii Masters Andrea Domecká, která přivezla z Prahy bronz.

O další finálová umístění se na vrcholné domácí soutěži postaraly Naďa Salačová, šestá v kategorii Junior Singl ženy, juniorský Aerobic Performance tým na pátém místě se sestavou „Evolution of dance“ a nejmladší závodnice v kategorii ATS 8-10 let, které skončily ve finále na pátém místě.
Před branami finále skončily Nikol Remutová (12. místo), Anita Ahmad (10. místo), Juniorské Duo (7. místo) a týmy kategorie Kadet Performance 9. a 10. místo.

„Všem závodníkům našeho klubu děkuji za vzornou reprezentaci. Nezastupujeme jen náš klub, ale také město Louny, Ústecký kraj, školy a rodiny, kterým děkujeme za skvělou podporu. Pořádající organizaci Fisaf.cz pak děkuji za precizní organizaci Mistrovství republiky,“ zhodnotila se spokojeností v hlase pražský podnik lounská trenérka Jitka Hofmannová.

Na nastávajícím MS v Nizozemí se může Adéla Citová stát první českou ženou, která obhájí titul mistryně světa.