„Opět se nám podařilo vybojovat medaile ze závodů na mistrovství České republiky, a to jak na silnici, tak i na dráze. Základ našeho týmu tvoří kadeti a kadetky (15 a 16 let), v záloze máme ještě řadu nadějných žáků," může se hrdě pochlubit trenér lounského klubu Milan Chrobák.

Na MČR na silnici, které se konalo ve Vidnavě v Jeseníkách, získali tu nejcennější, zlatou medaili, v časovce družstev kadetů Adam Seeman a Pavel Jindřich doplněni táborskými Fialou a Dostálem. Bronzové medaile pak vybojovali Adam Seeman v časovce jednotlivců a kadetky Barbora Parmová s Terezou Proškovou v časovce dvojic.

Prostějovský velodrom hosti letošní MČR mládeže na dráze. Oporou lounských barev byla Barbora Parmová, která získala zlato ve stíhacím závodě na 2 km, zlato ve stíhacím závodě družstev na 3 km a stříbro v bodovacím závodě. Úspěšně ji doplnily Hanka Runtová s bronzem z bodovacího závodu a společně s Terezou Proškovou jako členky zlatého družstva. Navázaly tak na medaile vybojované ve sprintérské části MČR z konce června, kde se Adam Seeman umístil na 2. místě a Barbora Parmová na 3. místě, oba v závodě na 500 m.

Na MČR na dráze ve stíhacích disciplínách nemohl startoval Adam Seeman, který plnil v tuto dobu reprezentační povinnosti na Evropském olympijském festivalu mládeže v Baku, kde v silné mezinárodní konkurenci obsadil 17. místo v silničním závodě kadetů (ač kadet prvním rokem). Bára ziskem zlata ve stíhacím závodě potvrdila svou dominanci v tomto závodě. „Je to již její třetí zlato v řadě a během posledních tří let ovládla všechny závody, ve kterých startovala,“ připomíná otec Báry Otakar Parma.

Další úspěchy si lounská cyklistika připsala na Letní olympiádě dětí a mládeže 2019 v Liberci. Adam Seeman, Pavel Jindřich, Tereza Prošková, Hanka Runtová a Jiří Zedník reprezentovali Ústecký kraj a zejména kadeti si vedli více než úspěšně. Adam Seeman se stal vítězem silničního závodu jednotlivců a v časovce jednotlivců se umístil na bronzovém stupínku. Sbírku medailí doplnil ziskem stříbra Pavel Jindřich v závodě horských kol.

První srpnový víkend startovali Vojtěch Čížek, Pavel Jindřich a Adam Seeman na velmi dobře obsazeném mezinárodním etapovém závodě v Lanškrouně. Ve společném startu kategorií juniorů a kadetů se umístil Seeman na 11. místě, když byl jasně nejlepším kadetem v tomto kombinovaném pelotonu a získal bledě modrý dres nejlepšího kadeta.

„Pavel Jindřich je zařazen do reprezentačního výběru ČR pro nadcházející sezónu. Jako nemalý cíl si dáváme start Jindřicha a Proškové na mistrovství Evropy 2019 v listopadu v Itálii. V současné době odpočíváme po úspěšné silniční a dráhové sezóně a ve druhé polovině srpna se začneme připravovat na sezónu cyklokrosovou,“ doplňuje na závěr trenér úspěšných cyklistů Milan Chrobák.

Autor: Jaroslav Tošner