Začátek každého roku je časem bilancování roku předchozího, a tak i lounská cyklistika se podívala na své výsledky v roce 2007. A je to ohlédnutí s dávkou uspokojení, jak po stránce výsledků svých svěřenců, tak po stránce úspěšnosti pořadatelské.

Pozitivem je příchod mladých

Výsledky lounských závodníků jistě uspokojí i náročného fandu. Vždyť mezi nimi najdeme jak juniorské reprezentanty (Jan Wolf, Martin Černý), tak mistry České republiky (Vojtěch Nipl, Martina Mikulášková). Mezi úspěchy v oblasti práce s mládeží patří úspěšnost v oblasti náboru nových členů. Úbytek sportuchtivé mládeže je v naší společnosti více než zřejmý, a tak zisk sedmi nových mladých cyklistů je téměř neuvěřitelný.

O jejich první krůčky se velmi dobře stará Ing. Miloslav Bouda, jehož zásluhou si upevňují kladný vztah ke sportování, a jak říká známý slogan „k cyklistice zejména“.

Kolektiv, který zajišťuje chod cyklistického klubu, prezentuje svoji činnost také v oblasti pořádání závodů. Jedná se o závody regionálního charakteru (Přebor Ústecké oblasti v dráhových disciplínách), o závody celostátního významu (Český pohár mládeže ve Výškově doplněný Velkou cenou ČEZ kategorie dospělých) i o závody přesahující svým významem hranice České republiky, které významnou měrou podporuje Městský úřad v Lounech (Mléčný závod – zařazený do mezinárodního kalendáře UCI a Toi Toi Cup v cyklokrosu – Světový pohár II.kategorie).

Lounští uspořádali mezinárodní závody

Na celostátních závodech startovala v každé kategorii kompletní česká špička. Na start Mléčného závodu v Lounech se mimo nejlepších českých kadetů postavili reprezentanti sedmi evropských zemí. Cyklokrosový TOI TOI Cup byl přehlídkou českého cyklokrosu v čele s vítězem Zdeňkem Štybarem, který patří do absolutní světové cyklokrosové špičky.

Na start tohoto mezinárodního závodu v Lounech závodu se postavilo celkem šest mistrů světa. Kvalitní výsledky jednotlivých závodníků jsou založené na zodpovědném přístupu jednotlivých jezdců, kvalitní trenérsko-metodické práci, dobrým organizačním zajištěním a v neposlední řadě i podporou ze strany rodičů.

Nipl a Mikulášková jsou mistry ČR

Nejúspěšnějším závodníkem je bezesporu Vojtěch Nipl. Ke dvěma titulům Mistra České republiky v silničním závodě a v závodě horských kol dokázal přidat další dvě medaile z dráhových disciplín. Své kvality zvýraznil vítězstvím v celostátní soutěži žáků na silnici pro rok 2007. Konkurenci Niplovi, co do úspěšnosti, představuje žákyně Martina Mikulášková. Získala zlatou medaili v časovce žákyň na silnici a stříbrnou medaili ve stíhacím závodě na dráze.

Také celkové třetí místo v Českém poháru na silnici je příslibem do budoucna. Junior Jan Wolf se stal vítězem Českého poháru juniorů na silnici pro rok 2007 a reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy juniorů, kde se umístil ve skupině bojující o 8.–41.místo (pořadatel nezajistil cílovou kameru). Vedl si úspěšně v řadě závodů doma i v zahraničí. K těm významným patří vítězství v mezinárodním etapovém závodě Junior Tour 2007. Mezi úspěšné můžeme zařadit také juniora Martina Černého, člena širšího výběru juniorské reprezentace v cyklokrosu. V současné době bojuje o účast na mistrovství světa 2008 v italském Trevisu

. Lounská cyklistika výsledky svých svěřenců stále patří v mládežnických kategoriích mezi přední cyklistické kluby. Snad i rok 2008 přinese další úspěšná vystoupení, jak při soutěžích národních, tak mezinárodních. Autor je šéftrenér TSM Louny a asistent reprezentačního trenéra v cyklokrosu