Cyklistka Lucie Záleská z Blšan, která v současné době jezdí za tým Dukla Praha, v minulých dnech vyhrála Mistrovství ČR na dráze v Brně na velodromu. Počasí přálo, atmosféra závodu byla vynikající.

Ženy a juniorky měly poslední závody Mistrovství ČR na otevřené dráze, a to scratch a 500 metrů pevný start. Pro Lucii Záleskou to byla poslední dráhová prověrka před Mistrovství Evropy na dráze, které se pojede v Holandsku koncem října. Jako první závod byl na pořadu scratch. Lucka scratch dovede jezdit, je v něm mistryně Evropy a vícemistryně světa.

Její největší soupeřkou byla Jarmila Machačová. Ta čekala na poslední cílové kolo, kde chtěla rozhodnout. Ale to jí bylo osudné, protože kdo si přivede Lucku do posledního spurtu, tak na devadesát procent nevyhraje. A to se také stalo. Lucka závod, respektive Machačovou, perfektně hlídala a v posledním spurtu jí nedala žádnou naději a s přehledem vyhrála a získala titul Mistra ČR.

Druhý závod byl 500 m pevný start. V tomto závodě je Lucka hodně silná, vždyť je to závod hodně podobný stíhacímu závodu, ve kterém získala také evropské medaile.Závod suverénně vyhrála a získala tak druhý titul Mistra ČR na dráze. Letos je to již pátý titul mistryně republiky na dráze.

Pavel Záleský