Cyklistický Český pohár na silnici 24. - 25. května v Hradci Králové měl na programu časovky jednotlivců a dvojic.

Děvčata týmu Lucas Frames Blšany si při nich vedly výborně.

V sobotní časovce (24. května) jednotlivců na 16 km podala perfektní výkon Lucie Záleská, která suverenním časem 25,29 minut vyhrala v juniorkách, když druhé v cílí Slámové dala téměř dvě minuty.

„Ale to největší překvapení bylo, že Lucka uzavírala katagorii juniorek a za ní hned po minutě startovala rychlobruslařka Martina Sáblíková. Každý byl přesvědčen, že Sábliková Lucku hned dojede a ještě jí odjede,“ říká Pavel Záleský manažer blšanského týmu. „Už jenom proto, že Sáblíková v kategorii žen nemá omezené převody jako juniorky.“

Mladá cyklistka se podívá na mistrovství do Itálie

Sáblíková Lucii sice v první části trochu sjela, ale nedojela. Naopak Lucie doprovázená autem se svým bratrem Lukášem Záleským za volantem jela jako stroj a přesně dodržovala jeho pokyny. “Z toho jsem měl trochu obavy, ale udělali mi velikou radost,“ radoval se ze spolupráce sourozenců otec Pavel. Rychlobruslařská světová šampionka jela rychleji první část, neboť po obrátce bylo vidět, že jí ještě ne 17letá Záleská odjížděla, což bylo velké překvapení. Už menším překvapením je, že si blšanská juniorka zajistila ůčast na Mistrovství Evropy v Itálii.

O rok starší kolegyně a spolužačka podbořanského učiliště Katka Špidlenová už jela v katergorii žen. „Katka je po nemoci, a tak jsme neočekávali perfektní výsledek, ale skutek byl opakem,“ potěšila tým jeho druhá závodnice. „Plnila přesně mé pokyny a to jí v cíli vyneslo vynikajíci druhé místo za Sáblíkovou. Jsem rád, že se Katka dobře rozjíždí, protože má ještě možnost také se nominovat na ME. Další naše závodníce Ščučková se umístila v ženách na 4. místě.“

V neděli se jela časovka dvojic. Lucie startovala se Slámovou, podala opět vyborný výkon, téměř celou trať jela téměř pořád na špici tak dobře, že Slámová ji téměř nestřídala. Dosáhly pěkného času 31,26 minut a s přehledem vyhrály. V kategorii žen by se umístily na druhém místě za Sáblíkovou a Fialovu, které měly čas 30,57 minut.

Katka jela dvojici s Jiřinou Ščučkovou. Mladší Katka táhla skvěle, partnerka jí po obrátce nestačila, a tak Katka druhou polovinu časovky odtahala sama na špici. Výborně, proto jim to vyneslo v cíli druhé místo v ženách za Sáblíkovou a Fialovou. „Škoda, že ještě nemůže jet Lucka s Katkou, byla by to výborná dvojice.“ vidí perspektivu týmu P. Záleský. Příští víkend se juniorka Lucie zúčastní Českého poháru na dráze v Brně, kde bude bojovat o nominaci na Mistrovství světa v Jižní Africe, Katka si zajede mezi ženami na silnici některý závod amaterské ligy.