Po vítězství v neděli v Lucembursku startoval podbořanský cyklokrosař Kamil Ausbuher ve středu 28. října v závodě Českého poháru Toi Toi Cup v Hlinsku, kde jeli kromě Štybara a Šimůnka všichni naši reprezentanti.

Od začátku udávala tón trojice Zlámalík, Bína Dlask, jejíž tempo nedávalo nikomu šanci se před ně dostat. Tentokrát měl Ausbuher horší start, v prvním okruhu jezdil až na 7. místě, ale poměrně brzy se sólovou jízdou propracoval přes Bambulu a Kyziváta a bezpečně si od nich odstup uhlídal.

„První trojice letěla rychle, bylo těžké se k nim dostat,“ litoval Kamil horší start, který ho připravil o stupně nejlepších. Přesto svým čtvrtým místem vybojoval v letošním poháru své nejlepší umístění.

Na 17. místě byl klasifikován lounský Jan Chrobák ve službách Johnson Controls Ml. Boleslav, poslední kdo závod dokončil ze 44 účastníků byl na 38. místě lounský Marek Farkaš (Beroun). Mezi závodníky, kteří nedokončili, byl vedle Zdeňka Mlynáře také Petr Novotný ze Stadionu Louny.

V závodě juniorů vedl dlouho Vojtěch Nipl ze St. Louny, nakonec byl spokojen se 3. místem.

Vojtěch Nipl: „Úvod závodu se mi dost povedl. Pak jsme s Polňou dobře spolupracovali, ale někde v půlce mě rozpojil. Pak se přehnal Paprstka, ale já to neřešil. Šetřím se na „Evropu“. S výsledkem dnešního závodu jsem spokojený.“

Třetí mezi ženami skončila také lounská juniorka Martina Mikulášková, když vyhrála opět Havlíková.

Šestnáctileté lounské naděje, Martina i Vojtěch, startují zítra na Mistrovství Evropy v Belgii. Kamil Ausbuher jede dnes závod v Lošticích a zítra ve švýcarském Hüttnau, oba jsou zařazené do SP II. kategorie.

Český pohár po 5. závodě – Elite:

1. Bína
2. Zlámalík
3. Dlask
4. Bambula
5. Mlynář
6. Kášek
7. Štybar
8. Ausbuher
22. Novotný
27. Chrobák