Jedenácté místo celkově a první mezi nejmladšími juniory vybojoval na silnicích Orlicka lounský cyklista Josef Bařtipán.

Za účasti reprezentantů Německa, Belgie, Ruska, Rakouska, Polska, Slovenska a nejlepších českých závodníků se uskutečnil v okolí Lanškrouna mezinárodní etapový závod juniorů. Mezi 130 závodníky byli na startu také tři jezdci Stadionu Louny.

I když se na tento závod speciálně nepřipravovali vyzněl pro hlavně cyklokrosaře Josefa Bařtipána velmi úspěšně. V první etapě měl sice nepříjemný pád, ale dokázal se propracovat zpět mezi nejlepší a etapu dokončil na 23. místě.

V 2. etapě, časovce jednotlivců, nijak nezazářil, ale také ani neztratil. Základ úspěšnému výsledku v závodě položil ve 3. etapě, kde se dokázal prosadit ve spurtu vedoucí skupiny. Bonifikace za třetí místo jej vynesla na vedoucí místo v soutěži juniorů „prvoročáků" (17 let) a na 13. místo celkově.

V závěrečné 4. etapě se mu podařilo obhájit bílý dres a ještě se posunout na 11. místo celkového hodnocení mezinárodního závodu.

(mch)