Český pohár v silniční cyklistice pokračoval o víkendu v Jižních Čechách dvěma závody, kde startovaly také mladé závodnice z Blšan. Sobotní těžký závod v Nové Bystřici v horku a kopcovitém terénu rozthal brzy peloton na četné skupiny. Blšanská děvčata však držela krok s čelem závodu, což jim vyneslo pěkná umístění.

V kadetkách skončila Lucie Záleská na 2. místě, v juniorkách Kateřina Špidlenová byla klasifikovaná jako třetí. „S tím jsem spokojen, obě byly na bedně, což je důležité i pro sponzory, neboť je nezajímají místa pod nimi,“ prozradil dojmy majitel týmu Pavel Záleský. V neděli se jelo kriterium v Jindřichově Hradci, kde se ve spurtech obě závodnice Lucas Frames Blšany dopustily několika chyb. „Lucka tak v závěru přišla opět o druhé místo a skončila třetí, ale Katka byla až šestá,“ trochu mrzelo šéfa, nikoliv však trápilo.

Již tento pátek pojedou blšanské závodnice v rámci Českého poháru na dráze závody v Plzni, aby se v sobotu objevily na startu veřejného kriteria v Podbořanech, kde se jedou tradiční Okruhy městem (od 9. hodin začíná závod náboru, pak žáci až po muže se startem v 11.45 hodin na 45 okruhů). „Před Katkou je blížící se vrchol sezony na Mistrovství České republiky, které se uskuteční od 26. do 30. června v Brně,“ připustill první velké mrazení v zádech Pavel Záleský. Jeho malý tým si totiž před sezonou vytýčil mimo jiné zisk nejméně jednoho mistrovského titulu.