Po šedesáti letech se oficiálně dostanou nadšenci cyklistiky do vojenského výcvikového prostoru Hradiště. Už jen tato skutečnost určitě přiláká hodně bikerů. Ale pozor, jejich množství bude omezeno! Jenom pro prvních pět set přihlášených bude zpřístupněno toto nevídané dobrodružství.

Pořadatelé pro závodníky připravili dvě trasy pro horská kola a jednu pro běžce. Ti, kteří chtějí vidět Doupov celý, budou muset zdolat 90 kilometrů s převýšením téměř 3000 metrů. V rámci této tratě se závodníci dostanou také na nejvyšší vrchol Doupovských hor, Hradiště. Trať ULTRA, jak jí pořadatelé nazvali, splňuje ta nejpřísnější kritéria. Nepůjde totiž o projížďku po cyklostezce, v Doupově existují pouze cesty pro armádní techniku.

Pro běžce bude připraven půlmaraton

Pro příznivce cyklistiky, kteří si na „dlouhé" dobrodružství netroufnou, pořadatelé z cyklistického oddílu Hnízdil Team Kadaň připravili kratší trasu 40 kilometrů, disponujících převýšením 1200 metrů a nabízející krásné výhledy z hlavního hřebenu Doupova.

Pro běžce je pak připraven půlmaraton, který sice nevede vojenským újezdem, ale využije okraj Doupovských hor. Trasu připravuje legendární kadaňský běžec Richard Pleticha.

Mapu závodu by zájemci však hledali jen marně. Trasa samotná bude definitivně oznámena až týden před závodem.

Start závodu bude na náměstí v Kadani a doba startů se liší dle jednotlivých tratí. Trasa ULTRA (85 km/2900 m převýšení) startuje v 8:30 hodin, HOBBY (40 km/900 m převýšení) má začátek stanoven na 10 hodinu a běžci (1/2 DOUPOV, 21 km/400 m převýšení) budou připraveni na start v 10:10 hodin.

Jak se přihlásit?

Liší se i startovné, jak pro jednotlivé tratě, tak i podle doby přihlášení. Pro ULTRA a HOBBY je to 500, Kč do 1. června 2016, poté 600 Kč, pro běžce 300, Kč do 1. června 2016 a poté 400 Kč. A na závěr ještě jedna odlišnost! Pokud cyklistů může být maximálně 500, pro běžce platí limit 250.

Takže neváhejte, přihlásit se můžete na stránkách závodu http://doupovsky-kanon.cz.

(kub)