Závěr roku byl pro české dráhaře ve znamení bojů o republikové tituly. Že je nejlepší Češkou ve víceboji, který se pojede i na olympiádě, potvrdila znovu Lucie Hochmann. V omniu kralovala, vyjela i stříbro ve vylučovacím závodě.

Na dráze v Motole se Hochmann (ještě nedávno Záleská - pozn. red.) postavila nejprve na start vylučovacího závodu. Vyvíjel se dobře, blšanská dráhařka měla dlouho závod pod kontrolou, ale v závěru ji překvapila dlouholetá reprezentantka Machačová, která nakonec zvítězila. Hochmann nakonec brala stříbro. „Závod se pro Lucku vyvíjel dobře, ale nakonec nečekaně podlehla Jarmile Machačové, ale i tak je to velmi pěkné umístění," hodnotil druhé místo ve vylučovacím závodě otec Pavel Záleský.

Naděje na olympiádu stále je

Pak už ale přišlo na řadu omnium, hlavní disciplína Lucie Hochmann. Právě omnium se pojede i na olympiádě v Riu, cyklistka z regionu stále bojuje o nominaci. A ve víceboji potvrdila Hochmann své kvality, republikový šampionát vyhrála. „Lucka jela velice takticky oba dny. S přehledem. Byla nejprve na druhém místě za Machačovou, v poslední bodovačce ale Lucka zajela perfektně, vyhrála ji a díky tomu byla první i v celkovém pořadí omnia," měl radost Pavel Záleský.

Na čerstvou mistryni republiky v dráhařském víceboji čeká hned na začátku ledna odlet na soustředění na Mallorcu, kde odstartuje přípravu na březnové mistrovství světa.

Letos dojela na MS na 18. pozici. Podobně se umístila i ve světovém poháru, kde byla 17. a 19. Letos celkově vybojovala blšanská cyklistka čtyři tituly mistryně republiky na dráze a tři stříbra.