Nejprve jí „o fous" utekla olympiáda, pak i světový šampionát. Už to vypadalo na „sezonu blbec". Nakonec rok 2016 ale blšanská dráhařka Lucie Hochmann hodnotí jako super sezonu. Byla čtvrtá na evropském šampionátu, přidala tam další dvě umístění v top ten a aktuálně vyjela další zlato na mistrovství republiky. Letos už třetí.

První místo na republikovém šampionátu ve vylučovacím závodě. Asi nelze zlato hodnotit jinak než se spokojeností na tváři.
Přesně tak, vyhrála jsem, jsem spokojená.

Letos to bylo už třetí zlato? Nemýlím se?
Ano, vyhrála jsem republikový šampionát ještě ve scratchi a ve stíhacím závodě. V bodovacím závodě jsem byla druhá.

Čtěte také: Blšanská dráhařka přidala další mistrovský dres do své bohaté sbírky

Teď o víkendu se jelo také omnium. V dráhařském víceboji, olympijské disciplíně, jste se ale nakonec neukázala, i když jste byla favoritkou na zlato. Proč?
Bohužel, sklátila mě nemoc. Nemohla jsem jet, mám antibiotika.

Takže když nepočítám neúčast v omniu, s domácí části sezony asi také jen spokojenost.
Určitě.

A celkově se sezonou? Zpočátku to vypadalo tak nějak všelijak, že?
Celkově? Nakonec super sezona. Kdyby byla z Evropy medaile, bylo by to ještě lepší, ještě víc super, ale brambora taky dobrý (směje se). Jsem za čtvrté místo z mistrovství Evropy moc ráda, je to zatím můj největší úspěch v elitní kategorii.

Na začátku roku vám utekla nominace na olympiádu. Jak moc to ještě mrzí?
Tak mrzí to určitě hodně. To je jasné. Kdo ze sportovců by se tam nechtěl podívat?

Dlouho jste o nominaci bojovala. Žebříček byl velmi natěsno. Byla jste dvanáctá v žebříčku dráhařského víceboje, ale jelo jen osm Evropanek. Letenka nakonec „o fous" unikla.
Bojovaly jsme tam čtyři mezi sebou. Bylo to hodně těsné, o pár bodů, bohužel to nevyšlo. Kdybych zajela některý závod lépe, mohlo to být jiné. Nebo možná kdyby bylo více peněz a jela jsem všechny poháry.

Pak jste nejela ani na světový šampionát, přitom jste se na něj pilně připravovala.
Hodně mě to mrzelo. Byla jsem na soustředění na Mallorce, skoro měsíc a půl, připravovala se. Jenže pak jsem do Londýna najednou nejela. Svaz několik dní před začátkem bohužel opět řekl, že nemá dost peněz pro všechny a já měla smůlu.

O motivaci jste ale nepřišla, evidentně vás to zdravě naštvalo a na evropském šampionátu jste zářila. Byla jste čtvrtá ve vylučovacím závodě, přidala jste ještě osmé místo v omniu a deváté v madisonu.
Bronzová z vylučovacího závodu byla opravdu kousek. Byla jsem po dojezdu trochu zklamaná, že to nevyšlo. Ale zároveň šťastná ze skvělého čtvrtého místa. Jsem za to čtvrté místo, takhle s odstupem, fakt moc šťastná. Tři umístění na mistrovství Evropy v top ten, navíc jednou v olympijské disciplíně, to se počítá. Jak říkám, nakonec super sezona.

Ta letošní pomalu končí, ta příští už se rychle blíží. Jaký bude váš největší cíl?
Určitě mistrovství světa v Hong Kongu.

A s jakým umístěním by se ráda Lucie Hochmann z Hong Kongu vracela?
Chtěla bych být do desátého místa (usmívá se).

Mistrovství světa se jede na přelomu března a dubna, ještě předtím jsou ale v programu světového pelotonu světové poháry. Pojedete je?
To ještě nevím, ještě se uvidí.

Pojďme ale na chvilku pryč od sportu. Vánoce jsou za dveřmi, blíží se i Silvestr. Jaké máte plány na svátky?
Po dlouhé době budu na svátky doma u rodičů, takže Vánoce i Silvestr oslavím s rodinou. No a už třetího ledna odlétám na soustředění na Mallorku.

Asi ne za „opalovačkou"?
Tak to určitě ne (směje se).

A když se vrátím k Vánocům. Co si ráda dáváte? Tradičního kapra a salát nebo něco modernějšího?
Štědrovečerní večeře je jasná volba. Určitě kapr a salát.

Děkuji za rozhovor.