Další dva závody, započítávané do Českého poháru mládeže, mají za sebou cyklisté Stadionu Louny.

V Brně ani ve Zbraslavi se rozhodně neztratili.

Prvním závodem bylo městské kriterium v Brně, ve kterém podala dobrý výkon kadetka Martina Mikulášková, když obsadila 4. místo. Smůlu měl naopak Vojtěch Nipl v kadetech, který měl hned na začátku závodu pád v jedné z několika ostrých zatáček.

Naštěstí se vše obešlo bez vážných zranění a nadějný Nipl mohl po ošetření startovat druhý den v silničním závodě jednotlivců.

V kategorii juniorů se nejvíce dařilo Ladislavu Kopcovi, klasifikovaném na 18. místě. Jerman a Bečka pak dojeli v hlavním poli.

Druhý den se všichni vydali do nedaleké Zbraslavi, aby poměřili své síly na okruhu dlouhém šest kilometrů v závodě jednotlivců. Výborně si znovu vedla Mikulášková, kterou od pomyslné bronzové medaile dělily pouhé dvě vteřiny. Závod kadetů se dobře vyvíjel i pro Nipla, když do cílové rovinky vjížděl na druhém místě. Ovšem i díky následkům ze sobotního pádu se nakonec propadl na místo jedenácté.

Jako poslední se na trať vydali junioři, pro které to byl jeden z nominačních závodů na květnový Závod míru v Terezíně. Dobrým výkonem si o reprezentační dres řekl lounský Jakub Jerman, který byl po celý závod velice aktivní a nechyběl skoro v žádném z mnoha úniků. Nakonec byl v cíli klasifikován jako jedenáctý. Příjemně překvapil svým osmnáctým místem také Vladimír Bečka, junior prvním rokem. Na 31. místě pak dojel Kopec.

Jan Chrobák